Music Is The Weapon Fest Vol.7: Dzień I

data: 4 marca 2022, godz. 20:00
miejsce: Desdemona (o miejscu)
adres: ul. Abrahama 37, Gdynia

bilety: 40 zł (jednodniowe), 70 zł (karnet dwudniowy)

Piątek 4 marca
Jutra
Dynasonic
Titanic Sea Moon

JUTRA (garażowy jazz/muzyka szpiegowska)
Nowy zespół złożony ze starych ludzi. Muzyka Juter jest połączeniem inspiracji alternatywnym jazzem, instrumentalnym hip hopem, ethio jazzem i soundtrackami do filmów szpiegowskich. Występ na festiwalu jest światową premierą i pierwszym publicznym występem.

DYNASONIC
Dubwave. Tak można określić muzykę tria, w której puchnący od basów dub romansuje z retro dźwiękami klasycznego instrumentu i field recordingu. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone.

Dynasonic nagrał dwie płyty. Świetnie przyjęte #1 (Don’t Sit On My Vinyl, 2019) i #2 (Instant Classic, 2020) na których zespół rozwijał obraną wcześniej formułę opartą na prostocie i intuicyjności przekazu. Każda z płyt została uzupełniona swoistymi suplementami. #1 została zremiksowana przez Jacka Sienkiewicza i 1988 i została wydana przez Don’t Sit On My Vinyl, 2019, a na #2bootleg (Czarny Kot Records, 2020) ukazały się alternatywne, rozbudowane wersje utworów.

TITANIC SEA MOON
Titanic Sea Moon – zespół rozpoczął swoją działalność w 2017 roku. W składzie znaleźli się muzycy Ewy Braun – legendy polskiej sceny alternatywnej z lat 90′-2000′. Zespół wystąpił na SpaceFest w Gdańsku w grudniu 2019 roku. Nakładem wytwórni Fonoradar Records ukazała się właśnie pierwsza płyta Exit No. 2020. Muzyka zespołu Titanic Sea Moon to psychodeliczny trans a’la kraut postrock. Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach, m.in.: Ewa Braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi.