Muzyczny Tartak: Dziegieć

data: 23 września 2023, godz. 19:00
miejsce: Tartaczna 2 (o miejscu)
adres: ul. Tartaczna 2, Gdańsk

Wrzesień, a wraz z nim, początek jesieni to dobry moment, żeby rozpocząć kolejny sezon koncertowy w Tartacznej 2 w Gdańsku. Można powiedzieć, że tym razem wybierzemy się do lasu, bo równie zróżnicowany, co intrygujący będzie też występujący w sobotę, 23 września zespół, pod intrygującą nazwą: Dziegieć.

Dziegieć – produkt o gęstej, smolistej konsystencji powstający w wyniku suchej destylacji drewna bądź kory różnych gatunków drzew i krzewów. Wśród sklasyfikowanych rodzajów wyróżnia się dziegcie gatunkowe: sosnowy, bukowy, brzozowy, jałowcowy oraz dziegieć mieszany i jego zagęszczoną odmianę – dziegieć okrętowy.

O sobie piszą, następująco: Dziegieć to Małgosia, Marcin i Zibi. Grają piosenkę post-młodzieżową, wymykającą się prostym definicjom gatunków muzycznych. Przystępność akustyczno-popowego brzmienia łączą ze słodko-gorzkim wydźwiękiem tekstów. Ich najnowsza EPka zawiera utwory między innymi o opisach (wymarłej) przyrody, o tourne po stanach (depresyjnych) i o cmentarzach (piosenek). O czym zagrają również 23 września w Klubokawiarni Tartaczna 2.

wstęp wolny