Muzyka Końca Lata

data: 5 lutego 2022, godz. 19:00
miejsce: Żak (o miejscu)
adres: ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

W tym roku Muzyka Końca Lata świętuje swoje 20-lecie artystycznej działalności. Na początku był to solowy projekt Bartka Chmielewskiego, którego natchnęła deszczowa końcówka sierpnia i lektura książki Bohumila Hrabala „Zbyt głośna samotność”. I tak powstała Muzyka Końca Lata. Szybko przedsięwzięcie przerodziło się w pełnoprawny zespół, gdzie w swojej twórczości zaczęli się odwoływać m.in. do lat 60., czyli czasów bigbitu, surfu i garażowego rock’n’rolla, ale też do amerykańskich i brytyjskich rockowych zespołów z lat 90. W 2006 roku debiutowali płytą „Jedno wesele, dwa pogrzeby”, co było tylko początkiem do „osunięcia się” fonograficznej lawiny w postaci kolejnych ich krążków: „2:1 dla dziewczyn” (2007), „PKP Anielina” (2011), „Szlagiery” (2012) i „Złoty krążek”.

Najnowszy album „Prywatny Ciechocinek” ukazał się w czerwcu 2021 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. I to właśnie nagrania z „Prywatnego Ciechocinka” usłyszymy 5 lutego 2022 r. w Klubie Żak.
Skład Muzyki Końca Lata zmieniał się, meandrował, aż w końcu nabrał stałego rytmu „wybijanego” przez Bartosza Chmielewskiego – (śpiew, gitara, klawisze), Olę Bilińską – (śpiew, klawisze, przeszkadzajki), Marcina Biernata – (gitara), Piotra Majszyka – (bas) i Arkusa – (perkusja).

Bilety:
15 zł – super promocja (cena biletów w dniu ogłoszenia koncertu, pula limitowana, dostępne tylko w sklepie internetowym)
25 zł – ulgowe*
35 zł – zniżka* Karta do Kultury
40 zł – bez zniżek

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Ceny zawierają podatek VAT. Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.