New Renaissance, Worries, Classic Split

data: 19 września 2021, godz. 19:00
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

wstęp wolny

NEW RENAISSANCE
New Renaissance powstał w Gdańsku na przełomie kwietnia 2020 roku. Gramy hard rocka, nie bojąc się przy okazji wychodzić poza ramy danego nurtu. Wzorujemy się głównie muzyką tworzoną w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Muzyka jednak nie jest dla nas tematem tabu, potrafimy uchwycić coś pięknego od Madonny aż po Mayhem. Zespół funkcjonuje w składzie:
Bartosz Korczak- Wokal
Bartosz Maśliński – Gitara
Bartosz Bąk – Bas
Jan Parzuchowski – Perkusja

Worries
Tworzymy muzykę rockową, która opływa w emocje. Jest ona inspirowana psychodelicznymi latami 60-tymi – ich wolnością, wartościami i przepełniona ich duchem, zbaczając niekiedy w stronę bluesa, zostając przy niezupełnie czystym brzmieniu, zahaczając o nowe pływy muzyczne i mieszając je we wielkim kotle wspólnych wyobrażeń na temat tego jak powinna brzmieć i wyglądać kompozycja.
Worries istnieje od roku 2016, lecz obecny skład gra wspólnie od początku 2020 roku. Pięć żywiołów, osobowości odmiennych, charakterów które w elementach niezgody znajdują pełnię i harmonię, tworząc unikalną kompozycje.

Gitara solowa – Ivo
Gitara rytmiczna – Bolec
Gitara basowa – Żuku
Perkusja – Max
Wokal/teksty – Sarunia

Classic Split
Zaczęło się od zabytkowych Volkswagenów, a potem przyszedł czas na pasję muzyczną. Do pełnego składu dobrali fajnych ludzi i od tego roku ruszają z koncertami. Przez pandemiczną zimę stworzyli już kilka swoich utworów, którymi będą się chcieli podzielić. Grają również covery w stylistyce Rockowej, Punk Rockowej i Metalowej.

Classic Split w składzie:
Bob – gitara
Bodek – gitara
Krzycki – bas
Marta – perka
Voy – wokal