Open'er Park: Sokół, Rosalie, Rasmentalism

data: 7 sierpnia 2021, godz. 19:00
miejsce: Park Kolibki (o miejscu)
adres: al. Zwycięstwa 291, Gdynia

Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Nie istnieją dla niego zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta.

Rosalie to piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – najczęściej określany jest jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. W 2020 roku ukazał się jej kolejny album „IDeal”. A w tym roku została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyków.

Rasmentalism to hip-hopowy projekt stworzony w 2006 roku przez Rasa i Menta XXL. Po kilku „podziemnych” wydawnictwach w pierwszych latach działalności, zespół nagrał 5 albumów: „Za młodzi na Heroda” (2013), „Wyszli coś zjeść” (2015), „1985” (2016), „Tango” (2018) oraz „Geniusz” (2020). Koncert zespołu 7 sierpnia na Open’er Park będzie jednym z ostatnich. W tym roku zespół zapowiedział zakończenie działalności.