Peaceful Protest, Canva, Dust On Me

data: 24 maja 2024, godz. 19:30
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

PEACEFUL PROTEST [rock/metal/punk]
Peaceful Protest powstał w maju 2023 roku z inicjatywy gitarzysty Marcusa Piotrowskiego i perkusisty Jakuba Dylaka. Chwile później dołączył do nich basista Marcin Michnik. Trio chce podążać za mroczniejszą wersją punk rocka z wpływami metalu w stylu lat 80-tych. Grupa w dużym stopniu wykorzystuje harmoniczną skalę molową, aby nadać swemu brzmieniu neoklasyczny charakter, zachowując jednocześnie prostą strukturę utworu i krótką długość utworów punkowych. Wokal Marcusa to mieszanka wpływów. W zwrotkach usłyszysz bardziej znajome punkowe brzmienie, podczas gdy refreny będą bliższe operowemu stylowi Bruce’a Dickinsona. Zespół wydał do tej pory trzy single wyprodukowane samodzielnie w ich domowym studiu. Nakręcili także teledysk do singla „Leave Me Alone”.Obecnie Peaceful Protest jest w trakcie produkcji swojej pierwszej EP-ki, której premiera przewidywana jest na połowę 2024 roku. Zespół dał kilkanaście koncertów w Gdańsku, a w najbliższej przyszłości planuje występy na festiwalach.
Pojawili się w lokalnych radiach i powoli zdobywają fanów w Wielkiej Brytanii, a także w ich rodzinnym kraju, Polsce.

CANVA [avant-garde punk]
Skończ patrzeć na nudne, tandetne etykiety i hasełka. nie licz na żaden kompromis, porzućcie wszelkie nadzieje! Witamy w świecie hardcore zalanego kwasem, nostalgią, agresją i wrogością do tego, co głupcy nazywają systemem. bezkompromisowe uderzenie, moc, emocjonalność, wszystko to z nutą wschodniego chłodu.

DUST ON ME [post rock]
Dust On Me to duet braci którego domeną jest muzyka instrumentalna inspirowana wieloma gatunkami muzycznymi. Jak się okazuje, to kompozycje bez wokalu pozwalają na ekspresję członków zespołu. W końcu… nie wszystko da się opowiedzieć słowami.

Skład:
Majkel – Bass
Fifi – Bębny

Wstęp 20 zł (10 zł DO WYDANIA NA BARZE)