Sea You 3city Music Showcase: Dzień I

data: 11 kwietnia 2024, godz. 19:00
miejsce: Instytut Kultury Miejskiej (o miejscu)
adres: Targ Rakowy 11, Gdańsk

„Polska młodzież śpiewa polskie piosenki” – w latach 60. takie hasło rzucili Niebiesko-Czarni, wywodząca się z Trójmiasta grupa, która chciała nakłonić młodzież, żeby zakładać zespoły i śpiewać po polsku.

Ponad pół wieku później odświeżamy tę ideę, koncentrując się na trójmiejskiej scenie. W ramach specjalnego koncertu towarzyszącego trzeciej edycji Sea You 3city Music Showcase zapraszamy pieprz i sól tej ziemi – przedstawicieli młodszej sceny, obiecujących artystów i artystki, do przyjrzenia się dorobkowi trójmiejskiej sceny muzycznej z naciskiem na …piosenki. W programie: Kobiety, Homosapiens, Bom wakacje w Rzymie, Marylin Monroe, Pancerne Rowery, Trzy korony, IMTM, Savana czy Ścianka i jeszcze inne!

Specjalnie powołany skład pod przywództwem Zosi Bartoś, znanej z Alfah Femmes, przyjrzy się trójmiejskim piosenkom i wykona je na nowo, pokazując, że tutejsza scena to nie tylko wiatr od morza i psychodeliczne improwizacje, ale też frapujące przeboje, często funkcjonujące poza mainstreamem muzycznym w latach 60, 70, 80 czy 90. Na scenie zobaczymy reprezentację młodej sceny w osobach (oprócz Zofii): Przemka Bartosia (bas i wokal), Tomka Kopra (perkusja), Kuby Zwolana (gitara i wokal), Jakuba Leonowicza (gitara/wokal), Tomasza Rafalskiego (klawisze) oraz gości: Dawida Lipkę (trąbka), Michała Jana Ciesielskiego (saksofon), Jakuba Kozaka (gitara), Jana Kozaka (gitara), Alicję Sobstyl (flet i wokal) i Jakuba Sautycza (konga).

Dodatkowo: 19:00 Piosenka musi posiadać tekst / panel dyskusyjny

Udział wezmą:
Adam „Łona” Zieliński – raper, autor tekstów, producent muzyczny
Natalia Przybysz – piosenkarka i autorka tekstów,
Agata Trafalska – autorka tekstów piosenek
Grzegorz Nawrocki – wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Kobiety
Prowadzenie: Jacek Świąder / KtosRuszalMojePlyty.com

Na wszystkie wydarzenia w Instytucie Kultury Miejskiej wstęp jest bezpłatny.