The Bullseyes, OBRASQi, Klaudia Daliva

data: 20 stycznia 2022, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

bilety: 30/40 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

The Bullseyes to potężny alt-rock doprawiony ogromną dozą chwytliwości. Mówią, że przede wszystkim chcą się dobrze bawić. Muzykę stawiają jednak na pierwszym miejscu, a że wychodzi im ona bardzo naturalnie, pieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Wokalista Dariusz Łukasik oraz perkusista Mateusz Jarząbek stworzyli swoją własną, intymną, artystyczną przestrzeń. Zadebiutowali w 2017 roku trzema singlami. Neurotycznym „Love’s Blow”, nostalgicznym „Regular Sky” i mocnym „Butterfly”. Trudno uwierzyć, że za brzmieniem tej energicznej mikstury stoi tylko dwóch muzyków. Duet poświęcił lata na dopieszczenie swojej twórczości, znajdując sposób na to, by dwie osoby mogły tworzyć tak bogate rockowe dźwięki. Ich przemyślane, choć na pozór surowe, brzmienie zostało wielokrotnie wyróżnione na łamach zagranicznych blogów i serwisów muzycznych. Z każdym kolejnym utworem The Bullseyes pokazuje, jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock. W 2020 opublikowali płytę „The Best Of The Bullseyes”. Pojawili się na ostatnim dniu Soundrive Festiwal 2021.

OBRASQi – pomorskie trio, które zawładnie niejednym wrażliwym sercem. Swoją twórczość określają jako muzykę do obrazów i obrazy do muzyki, ponieważ w nietypowy sposób łączą progresywne pejzaże i nowoczesne brzmienia. Muzyka zespołu OBRASQi zaliczana jest do indie-pop-rocka, ale wykracza daleko poza ramy jednego gatunku. Zespół sięga zarówno do klimatycznych elementów art-rocka, jak i do nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek wielominutowe utwory w stylu grupy Archive, wzbogacone o delikatny kobiecy głos.

Zespół powstał w 2019 roku, w jego skład wchodzi: wokalistka, autorka tekstów i basistka Monika Dejk-Ćwikła, gitarzysta i klawiszowiec Artur Wolski oraz perkusista Jarosław Bielawski. Z artystami współpracuje także odpowiedzialna za obraz, tj. zdjęcia, film i grafikę, Anna Kruszyńska.

Obrasqi mają na koncie maksisingiel „HolyGram”, EP-kę „Porzeczkowy” i album „Dopowiedzenia”, który ukazał się w połowie czerwca 2021.

Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva w Czwórce zadebiutowała w 2018 roku utworem „Mistakes”, który nagrano w całości… telefonem komórkowym. „To by mój pierwszy utwór, dzięki któremu mogłam się jednak rozwinąć” – wspominała.

Kreatywny i niespokojny duch Klaudii sprawia, że cały czas znajduje się w ruchu razem ze swoją muzyką. Łapie pomysły z powietrza, inspiracje z oparów kawy i natychmiast je wdraża. Oporna materia rzeczywistości topi się w pobliżu miłości, która bucha z jej serca. Dla niej słowa, które nie zamieniają się w czyny, to puste skorupki. Daliva nie tylko postanowiła opublikować „Wiosnę” pod własnym imieniem i nazwiskiem, ale także zwróciła się ku językowi polskiemu i brzmi w tej odsłonie znakomicie. W lipcu 2021 ukazał się jej najnowszy singiel „Letnie Noce”.