The Freuders, Graudance, Free Games For May

data: 18 listopada 2021, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

bilety: 25/35 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

The Freuders – progrockowy brutalizm połączony z popową melodyjnością lub surfing na pograniczu postrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych oraz najbardziej melodyjnych odmianach. Najzuchwalsi mówią, że to muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Faktem natomiast jest że w kwietniu zeszłego roku, wbrew przeciwnościom globalnej izolacji, wydali swój drugi długogrający album, „Warrior”.

Zespół Free Games For May powstał w 2015 roku w Gdańsku. Debiutanckie wydawnictwo, EP-ka ‘No Snow’, ukazało się w czerwcu 2018 roku i było promowane singlami pt. „Drift” i „Mermaids”. Zespół prezentował utwory z tej płyty na żywo m.in. w Trójmieście, Warszawie, czy podczas Soundrive Festivalu 2019. Obecnie zespół pracuje nad albumem długogrającym. W brzmieniu Free Games For May słychać inspiracje stylami takimi jak dream pop, shoegaze, slowcore czy szeroko pojętym rockiem psychodelicznym.

Graudance to mieszanka coldwave’u, psychodelii i post-punka, i to mieszanka obficie polana gęstym sosem z tragifarsy. A skoro ostatnie półtora roku to była zasadniczo jedna wielka tragifarsa, to się nawet dobrze składa. Zaśpiewamy i zagramy Wam na gitarach, basie i perkusji o snach, relacjach, kobietach, koniach i ich głowach, samochodach, ostrych narzędziach, roślinach, młodości-starości, masowym wymieraniu oraz telewizji. Zagramy kawałki z naszego debiutanckiego wydawnictwa – „Myśli Wsteczne” – a także kilka nowości, wysmażonych w naszym wiejskim Kurt Kombajn Studio. Chodźcie posłuchać!