The Howling Eye, Tranzyt, Sexycutts

data: 17 maja 2024, godz. 19:30
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

Thunders Horn to trasa promująca pierwszą płytę zespołu Sexycutts, zatytułowaną Sprites. Na koncertach zobaczycie Warszawskie trio w towarzystwie zaprzyjaźnionych zespołów z różnych zakątków Polski. Będzie głośno, będzie sexy i będzie GIT. Przed państwem GDAŃSK w towarzystwie:

THE HOWLING EYE
The Howling Eye łączy bujające bębny, tłusty bas, masywne riffy i gitarowe melodie nie z tej ziemi, tworząc unikatową odmianę psychodelicznego rocka. Ich brzmienie stanowi wybuchową mieszankę emocjonalnych opowieści All Them Witches, kalejdoskopowych fantazji King Gizzard i energetycznego grania Elder. Zespół eksperymentuje z psychodelicznym rockiem, wzbogacając go o elementy stoner doom metalu, kraut rocka i jazzu.
The Howling Eye powstało w 2016 roku, kiedy trójka przyjaciół – Miłosz, Jan i Cebula – wyruszyła w podróż w poszukiwaniu własnego stylu, zaczynając od powolnej i ciężkiej psychodeli. Trzy lata później grupa poszerzyła swój warsztat o egzotyczne wpływy, a swój skład o nowego członka – Jonathana na perkusjonaliach. Z trzema albumami i licznymi występami na koncie, zespół gotów był rozpocząć nowy etap swojej przygody. Niestety, studia za granicą i pandemia pokrzyżowały ich plany i zmusiły do wzięcia przerwy.
Po wielu perypetiach The Howling Eye wyruszają w drogę z nowym wydawnictwem. Trasa ‘Space Dwellers’ promuje długo wyczekiwany album ‘List Do Borykan’ – antologie opowieści o mikro- i makrokosmosie, odkrywaniu siebie i prawdziwych emocjach w dystopijnym świecie.

TRANZYT
Tranzyt – rock’n’roll prosto z brudnego garażu. Muza z naciskiem na dobrą zabawę i tęgie walnięcie.

Skład:
Mateusz Remiszewski
Tomek Podubiński
Michał Zawadzki
Piotr Binkul

SEXYCUTTS
To psychoromantyczne trio które zanurza brzmienia lat 60 w kwasowym melanżu współczesnego brudu i energii, od czasu do czasu wiosłując na zimnofalowe wody. Emocjonalne i melodyczne wokale, gitarowe sztormy, organowe plamy oblane transowym pulsem.

Anton- gitara i słoneczne burze
Yello- organy, syreni śpiew
Jabol- puls i szum fal

bilety: 35 zł dostępne na ekobilet.pl