Wczasy, Czechoslovakia

data: 28 stycznia 2022, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

bilety: 45/55 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Wczasy zapraszają do Drizzly Grizzly na koncert premierowy z okazji wydania drugiej płyty. „To wszystko kiedyś minie” jest albumem bardziej zróżnicowanym stylistycznie i brzmieniowo od „Zawodów”. Post-punk miesza się tu z techno, zimna fala z shoegaze’em, ale to nadal piosenki, które możesz śpiewać pod prysznicem – gorącym lub zimnym. Przyjdź i posłuchaj, jak nowy materiał brzmi na żywo.

Czechoslovakia to power trio z Gdańska. Grają głośną, gitarową muzykę dla melancholijnych marzycieli. Polskie teksty bez wydumanych metafor, wakacyjny luz, beztroska, przebojowość i teledyski w stylu lat 90. To wszystko utopione w gęstych przesterach, ale melodia niczym boja unosi ich na fali.

Nowa płyta – A’more, wydana na CD przez Koty Records i na MC przez Proto Tapes, niechcący przeniosła ich z garażu do wyższej ligi muzyki niezależnej w Polsce. Grani w radiach, obecni na playlistach i zapraszani na festiwale. Rzecz dla fanów: Dinosaur Jr, Pavement, Cardigans, REM, Weed