While She Sleeps, Erra, Dying Wish

data: 2 lipca 2024, godz. 19:00
miejsce: Ucho/Podwórko Art (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Już 29 marca ukaże się najnowszy album Brytyjczyków z While She Sleeps – “SELF HELL”, a latem ekipa z Sheffield wystąpi na 2 koncertach w Polsce: 1 lipca w poznańskim klubie Tama oraz dzień później w gdyńskim Podwórko.art. Towarzystwo nie byle jakie, bo wraz z nimi w roli gościa specjalnego wystąpią progresywni metalcore’owcy z ERRA, których najnowszy materiał “Cure” swoją premierę będzie miał 5 kwietnia oraz metalcore’owi Dying Wish!

Ostatnie 10 lat w karierze założonego w 2006 roku While She Sleeps stało pod znakiem tytanicznej pracy – w tym czasie grupa wypuściła 4 albumy, a następny, szósty w ich dorobku “SELF HELL” swoją premierę będzie miał 29 marca. Po opublikowanych do tej pory singlach, tytułowym oraz “DOWN” z gościnnym udziałem Alexa Taylora z Malevolence, o charakterystyczną dla zespołu mieszankę ciężkich riffów z przebojowymi refrenami możemy być spokojni, ale intrygować mogą inspiracje, którymi kierował się kwintet przy komponowaniu nowego materiału – w tym kontekście wymieniani są tu tacy artyści jak Aphex Twin, Gorillaz, Bicep, The Prodigy czy nawet Kendrick Lamar. Mając w pamięci wielki britpopowy boom w ich dzieciństwie While She Sleeps w swoich ruchach kierują się duchem “nic do stracenia, wszystko do osiągnięcia” i przynosi to bardzo dobre efekty.

Podczas wybranych koncertów tego lata Brytyjczykom towarzyszyć będzie amerykańska grupa ERRA. Formacja ze stajni wytwórni UNFD tydzień po wydaniu “SELF HELL” While She Sleeps również podzieli się ze światem swoim nowym krążkiem, “Cure”. Ich poprzednie wydawnictwa plasowały się w ścisłej czołówce notowania US Billboard 200’s Heatseekers Albums (trzykrotnie na pierwszym miejscu!) i trudno się temu dziwić, bo muzyka tych progresywnych metalcore’owców wypełniona jest zarówno ogromną mocą i nie mniejszą chwytliwością.

Nowoczesne oblicze melodyjnego metalu, koncertowy żywioł i dobra zabawa? Tutaj będziecie mieli to wszystko zapewnione, widzimy się zatem w Poznaniu i Gdyni!

Jako pierwsi na obu koncertach zagrają Amerykanie z Dying Wish, którzy są w trakcie promowania swojego drugiego w karierze albumu “Symptoms of Survival”. Wydany przez wytwórnię SharpTone krążek zbiera znakomite recenzje i nie ma w tym nic dziwnego – kwintet z wokalistką Emmą Boster na czele zrobił na nim naturalny krok do przodu, a gitary Sama Reynoldsa i Pedro Carillo, które są niczym połączenie metalcore’u ze stanu New England z brzmieniem goteborskiego, melodyjnego death metalu, żrą tu jeszcze bardziej niż na debiucie. Jeśli nie widzieliście ich na wspólnym koncercie z Terror i Nasty, to koniecznie musicie to nadrobić na początku lipca.

bilety: winiarybookings.pl