Worries, Popielnica, The Shapeless, Heroine

data: 22 czerwca 2024, godz. 19:00
miejsce: Brama Nizinna (o miejscu)
adres: ul. Grodza Kamienna 5, Gdańsk

Worries
„Jesteśmy grupą pięciu zapalonych muzyków, którzy uwielbiają przesiąkać dźwiękami i tworzyć klimatyczne utwory. Nasz styl to połączenie muzyki i teatru, a nasze występy to prawdziwe show muzyczno-duchowe. Inspirujemy się kulturą i muzyką lat sześćdziesiątych, co nadaje naszym utworom niepowtarzalnego stylu i nostalgicznego klimatu.”

Popielnica
Solowy projekt trójmiejskiego wokalisty Bartosza Popiołka. Autor poprzez muzykę mierzy się ze swoimi wewnętrznymi demonami. Pole bitwy zmienia się w zależności od okoliczności. Raz jest to dziki zachód, raz domek na prerii, innym razem otchłań kosmosu czy wreszcie, wszechogarniająca nas miejska dżungla. Tematyka utworów przedstawia zarówno osobiste przeżycia autora, jak i elementy fikcji literackiej. Popielnica to miłość do bluesa z elementami westernu. To muzyczna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące mrocznej strony ludzkiej natury.

The Shapeless Heroine
Projekt młodej artystki Wiktorii, która tworzy w klimatach dark country/blues inspirując się twórczością The White Buffalo czy Shawn’a James’a. Gitara akustyczna i tamburynek to tylko tło dla cimnej strony mocy.

Bilety na bramce: 20 zł – płatność gotówką