Żurawie, Black Mynah, VVydmy

data: 17 maja 2024, godz. 19:00
miejsce: Desdemona (o miejscu)
adres: ul. Abrahama 37, Gdynia

Hej, tutaj Żurawie. Zapraszamy wszystkich na gig, gdzie zagramy koncert w ramach promocji wydania „Nowej Stoczni”. Nie zabraknie też kilku starszych hitów. To nie koniec atrakcji, zaprosiliśmy porządne ekipy koncertowe na ten wieczór, Black Mynah oraz VVydmy. Będzie głośno, tanecznie, i w ogóle super. Bierzcie znajomych, zróbmy sobie fajny wspólny wieczór.

Black Mynah, czyli projekt Joanny Kucharskiej znanej z Lonker See czy Kiev Office. Zespół zalicza nowe otwarcie w nowym składzie. Jeśli spotykacie Black Mynah po raz pierwszy to z pewnością nie będzie ostatni. Można oczywiście opisać ich muzykę zestawem wyszukanych słów, ale można też powiedzieć, że pierwszoplanową rolę grają tu po prostu emocje. Forma schodzi na plan dalszy balansując gdzieś pomiędzy rockowym garażem, a psychodelicznym shoegaze podlanym noise rockowym nerwem.

VVYDMY (post-punk/post-rock)
To zespół założony z inicjatywy Jakuba Nowaka (gitary/wokal) wraz z Szymonem Drwalem (perkusja) w 2022 roku w Gdyni, a raczej na jej obrzeżach. W 2023 skład dopełnili Czarek Polak (gitara) oraz Piotr Filipowicz (bas). Inspiracje to post-punk, ale i obecna australijska scena gitarowa, które przejawiają się surowym, choć nie zawsze chłodnym brzmieniem. Taka mieszanka całkiem trafnie odzwierciedla nadmorski klimat, któremu zespół stara się pozostać wierny. We wrześniu 2022 roku wydana została EP „DUNY”, a obecnie trwają prace nad debiutanckim materiałem długogrającym.