Marszałek, Sylwetki, Mała Madzia ODWOŁANY

data: 14 marca 2020, godz. 19:00
miejsce: Desdemona (o miejscu)
adres: ul. Abrahama 37, Gdynia

W ciągu tych blisko 20 lat nigdy nie zdarzyło nam się odwołać imprezy. Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz, zatem informujemy, że wspólnie z zespołami zdecydowaliśmy, że koncert, który miał odbyć się w sobotę 14-go marca zostaje przeniesiony na inny, jeszcze nieustalony termin.

MARSZAŁEK
(H8 poetry punk – Szczecin)
MARSZAŁEK (niegdyś znany jako Pizdudski) – wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie, gbur, buc i czaruś. Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu.

Zadebiutował płytą „Marszałek Pizdudski One Man Band” (Karrot Kommando, 2014), na której powołał do życia i uśmiercił gatunek blus-kantry-pank. Na jego grobie zatańczył w towarzystwie zespołu Konie („Marszałek i Konie”, KK, 2016), a zaraz potem ukazał się album „Split” (KK, 2016), na którym pojawił się brudny, minimalny electro-punk, oparty o surowe brzmienie basu i automatu perkusyjnego. Wkrótce Marszałek porzucił na ament gitarę 6-strunową i swój bluesowy punkt wyjścia i uprawia obecnie ‘spoken word teknopunk’ – zredukowany do bębnów i zapętlonych riffów basowych podkład, na tle którego melodeklamuje swoją wyklętą i niezłomną poezję i naparza w 30-letnie pady perkusyjne Yamaha DD-14. W 2018 ukazał się split z duetem SIKSA „Patriotyzm jutra” (Pasażer, Melina), a w 2019 najnowsza płyta – ‘III’. Marszałek to solowy projekt Piotra Markowskiego – ex basisty, wokalisty i tekściarza ska-swingowego zespołu Vespa, „Grubego” z bigbitowej grupy Pomorzanie i aktywnego członka grupy performerskiej Wielkie Pomorze.

SYLWETKI
(punk anarcho-liryczny – Bytów)
SYLWETKI – Historie do-myślowe,oparte na kanwie wydarzeń półprawdziwych z liryczno-epiczną narracją melodyczną o wyczuwalnym anarcho-pank-gitowym rodowodzie, z towarzyszeniem instrumentów szarpanych i perkusyjnych.

Zespół powstał w 2008 roku, jako side-project bytowskiego No-Se, obecnie wciąż gra w nim 3/4 składu No-Se. Mimo, że Sylwetki grają już przeszło dekadę i mają na koncie trzy płyty studyjne, występ w Desdemonie będzie ich debiutem koncertowym. Poza No-Se członków Sylwetek mogliście natomiast widzieć w składach takich jak Calm The Fire czy Defibrylacja.

MAŁA MADZIA
(elektro punk – Gdańsk)