Mord'A'Stigmata, Medico Peste, Loathfinder

data: 3 października 2020, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Koncert przeniesiony z klubu Drizzly Grizzly 21.03 na 04.10 03.10 do klubu Ucho w Gdyni

Bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)
bilety dostępne na lefthandsounds.org od 8 lutego

Mord’A’Stigmata (black metal/ritual music)
Jeden z najbardziej wytrwałych i postępowych zespołów blackmetalowych w Polsce świętuje XV-lecie działalności. Marcowe koncerty będą zatem podsumowaniem działalności formacji, która za sprawą albumów takich jak “Ansia”, “Hope” i “Dreams of Quiet Places” od dawna pozostaje w krajowej czołówce, a także pierwszą właściwą okazją do szerszego zaprezentowania tego ostatniego na krajowych scenach, po zagranicznych wojażach, w ramach których Mord’A’Stigmata odwiedzili m.in. holenderski Roadburn Festival. Przed nami wyjątkowe wieczory i celebracja naprawdę wyjątkowego dorobku.

“Dreams of Quiet Places” (full album stream): https://youtu.be/SvZ8_FTRxTg
Fb: https://www.facebook.com/mordastigmata/

Medico Peste (black metal)
W czasach, gdy black metal staje się coraz bardziej zatłoczoną niszą, trudno o zespoły z wyrazistą wizją. Do tego wąskiego grona z pewnością należy Medico Peste, który po trzech latach od wydania znakomitej EPki “Herzogian Darkness” powraca z drugim dużym albumem “ב :The Black Bile” (premiera 20 marca w Season of Mist). Połączenie ekstremalnych środków wyrazu z post-punkiem, awangardą (czymkolwiek ona dziś jest), a miejscami z wręcz kabaretową estetyką, dodatkowo wzbogacone schizofrenicznymi tekstami sprawia, że Medico Peste pozostaje zespołem jedynym w swoim rodzaju. A że koncertują nieczęsto, tym bardziej warto być na marcowych koncertach.

“God Knows Why” (video): https://youtu.be/eLCkswFqttc
Fb: https://www.facebook.com/medicopesteband/

Loathfinder (black/doom/death metal)
Już debiutancki album “The Great Tired Ones” kazał mieć na nich oko. Za sprawą splitu “Aspects of Oblation” z amerykańskim Druj, Loathfinder bynajmniej nie obniża lotów. Wręcz przeciwnie – jesteśmy świadkami rozwoju zespołu, który świadomie buduje swoją tożsamość, biorąc wszystko to, co najnieprzyjemniejsze i najbrzydsze w metalu. Obserwujcie ich, bo to rośnie kolejna potęga.

“Soil of the Starving” (audio): https://youtu.be/1xM69FFkiAg
Fb: https://www.facebook.com/Loathfinder/