Próchno, Dola, Mag ODWOŁANY

data: 13 listopada 2020, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

KONCERT ODWOŁANY

bilety: 30/40 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

Próchno
Choć Próchno jest muzyką dla żywych, brzmi, jakby stworzono ją dla tych, których można znaleźć już tylko sześć stóp pod ziemią. To repetatywny dark ambient przeżarty przez noise, śmiertlenie blady od industrialnych wgnieceń, dysonansowego, plemiennego ambientu i blackmetalowego krzyku. Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie, Próchno (dosłownie) rozłoży Was na łopatki.

www.facebook.com/Pr%C3%B3chno-231852227561547/
prochno.bandcamp.com/

Dola
„Mistrzostwo we władaniu ogniem” – tytuł jednego z utworów Doli idealnie oddaje charakter muzyczny tego zespołu: szaleńczy, osmolony od żaru black/doom metal, który momentami zwalnia w post-metalowym stylu, by pogrążyć się w psychodelii, a czasem zupełnie wycisza, by wprowadzić elementy akustyczne czy jazzowe. Zapamiętajcie tę nazwę, bo Dola wydała jeden z najciekawszych debiutów w 2020.

www.facebook.com/Dola.official.2018/
dola.bandcamp.com/

MAG
Skład zamyka sięgający prosto z heavymetalowej klasyki Mag – doom metal w ich wydaniu nie tylko wraca do korzeni rodem z Kata, ale też odkrywa je na nowo dzięki dungeonsynthowym wstawkom. Czasami odpływa bardziej w blackmetalowe rewiry, innym razem wpada w psychodeliczny trip, zawsze jednak brzmi mistycznie.

www.facebook.com/magofdoom/
magdoom.bandcamp.com