The Cassino ODWOŁANY

data: 3 grudnia 2020, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

KONCERTprzeniesiony z 12.03 na 30.04 03.12 ODWOŁANY

Bilety:
przedsprzedaż 20 zł
na bramce 30 zł

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet, Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach ich muzyka ujrzała światło dzienne, dzięki czemu zespół wygrał kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. Również w 2016 wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP „The Cassino” w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. EP-ka „Zima”, której premiera miała miejsce na zeszłorocznym Spring Breaku-u, jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku.

Z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej karierze The Cassino warto odnotować, występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu „Start NaGranie”. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji „Trójka żąda debiutów”. Trio wystąpiło również na dwóch koncertach Męskiego Grania 2019.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter – stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.