Wrekmeister Harmonies, 4dots ODWOŁANY

data: 8 kwietnia 2021, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

KONCERT ODWOŁANY PRZEŁOŻONY Z 02.04 NA 01.10 08.04.2021

Bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu) dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

W XVIII wieku Andreas Werckmeister zniszczył „boską harmonię”. Ten teoretyk muzyki przekonał świat, że oktawę należy podzielić na dwanaście części i pod ten system nastroić wszystkie instrumenty, które się da. Ta niegdyś rewolucja zamieniła się dziś w normalność, jednak György Eszter, bohater filmu „Harmonie Werckmeistera” Béla Tarra, pyta: „Na czym opieramy naszą wiarę w to, że ta harmonia, rdzeń każdego muzycznego dzieła, bo jej obecność jest nieunikniona, faktycznie istnieje?”.

Przeświadczenie o jej obecności można wytłumaczyć natchnionymi słowami, objawieniami i cudami. Można też zdać się na przeczucie, które podpowiada, że to właśnie (nie)boska harmonia odpowiada za wyjątkowy charakter muzyki tworzonej przez Wrekmeister Harmonies.

Ich koncert w Drizzly Grizzly będzie jednym z ostatnich – zespół kończy działalność.

[::] 4dots – warszawski projekt instrumentalny, serwujący emocjonalne kompozycje z pogranicza post rocka/metalu. Każda składowa ich muzyki jest niezwykle wyrazista i charakterystyczna, przez co trudno zignorować ten oryginalny twór. PS kropki z nazwy są nieme!