Arshenic zapowiada nową płytę „Final Collision”

Nowa płyta grupy Arshenic zatytułowana „Final Collision” ukaże się 20 sierpnia 2019 r. nakładem Sliptrick Records. Z kolei już w środę 15 maja premierę miał singiel i teledysk „Dear Remorse”. Na „Final Collision” znajdzie się dziesięć niepublikowanych utworów oraz znane już kompozycje „Unspoken” i „Monster”. Płyta ma być utrzymana w rock/metalowym klimacie z wpływami alternatywnego i progresywnego metalu oraz także death rocka i folku.

Arshenic balansuje na granicy rocka i alternatywnego metalu, inspiracje czerpie też z goth metalu, art rocka. Zespół powstał w 2006 r. w Trójmieście, w 2007 r. zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Rok później zespół nagrał płytę promocyjną o tytule „Lilie”. W Listopadzie 2009 r. grupa zarejestrowała długogrającą płytę w Studio X w Olsztynie, którą zatytułowała po prostu „Arshenic”. W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie„Must Be The Music II wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. Ze względu na swój charakterystyczny wizerunek zespół nazwał swój nurt „Zombie Gothic Melodic Metal”. Po tym występie zespół wyruszył w promocyjną trasę koncertową. W 2012 roku działalność zespołu została zawieszona.

W 2014 grupa wznowiła działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records. W styczniu 2015 zespół, angażując się w akcje na rzecz zwierząt, wrócił na scenę łącząc powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem. W tym samym roku Arschenic wydał płytę zarejestrowaną w 2009 wzbogacając ją o dodatkowe utwory. Obecnie płyta o niezmienionym tytule „Arshenic” liczy 15 polsko i anglojęzycznych utworów, między innymi: „Odejdziesz”, „W plecy nóż”, „Kołysanka”, „Paparazzi” czy „Lilie”. Rok 2016 to jubileuszowy rok dla zespołu, który kończy 10 lat. W styczniu zespół zarejestrował płytę EP o tytule „Erased”, która zawiera utwory prezentujące nowe, nu metalowe brzmienie.

skład zespołu:
Oliwia „Ofilia” Bartuś-Staszak – wokal
Włodzimierz „Vlad” Czuba – gitara elektryczna
Marek Turło – gitara basowa
Bartosz „Włóczykij” Staszak – perkusja

arshenic
fot. Ada Nikelewska