Before Party przed Tattoo Konwent

Po raz pierwszy tegorocznej edycji gdańskiego Tattoo Konwentu będzie towarzyszyć BEFORE PARTY! Podczas imprezy usłyszycie zespoły z rodzimej sceny core’owej. Zapraszamy wszystkich fanów konwentu, tatuaży, hardcoru oraz jeśli chcesz już dzień wcześniej poczuć klimat tego festiwalu oraz godnie go rozpocząć!

WSTĘP: 15 PLN
START: 18:00

18-18:20 – MF
18:40 – 19 – HBTD
19:20 – 20 – SS
20:20 – 21 – BABE
21:20 – EIMH

KONCERT OBJĘTY PATRONATEM PORTALU ROCK3MIASTO.PL

ERIS IS MY HOMEGIRL (Lublin)
Większości znani są dzięki drugiej edycji programu Must Be The Music, gdzie zajęli zaszczytne drugie miejsce. Jak sami określają, grają mix kilku gatunków jak np trancecore/crabcore/metalcore. W ostatnim czasie występowali z takimi zespołami jak Here Comes The Kraken, Eskimo Callboy, Shoot The Girl First oraz odbyli całą dwutygodniową trasę z Vaderem „Blitzkrieg VI”. Do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć nadchodzący koncert na tegorocznym Woodstocku. Niedawno weszli do studia, aby nagrać długo oczekiwany debiutancki album.

www.facebook.com/ErisIsMyHomegirl

BEFORE A BURNING EARTH (Poznań)
Jest to grupa dobrych kumpli grających szeroko pojęty metalcore. Zespół powstał w Poznaniu,w lutym 2009 roku. Od tamtego czasu ekipa koncertuje na bieżąco i pracuje na pełnych obrotach. We wrześniu 2009 ukazała się ich debiutacka EP-ka zatytułowana „Doomsday is Coming”. Otrzymała ona wiele dobrych recenzji zarówno na wielu portalach internetowych jak i w prasie m.in. w Metal Hammerze. Zespół zagrał także kilka koncertów w Czechach, na Łotwie i dzielił scenę z takimi kapelami jak War of Ages, In the Midst of Lions, The Ocean, Bleed from Within, Silent Screams czy Liferuiner. Niebawem ukaże się ich nowy krążek zatytułowany ‘Restless Island’.

www.facebook.com/beforeaburningearthpl

SUICIDE SEED (Poznań)
Metalcore z okolic Poznania. Mają na koncie EP „Take Last Breath”, a cały album już niedługo! Tym razem zapowiada się ostrzej. Grali z taki kapelami jak Madison Affair, Curse Of Society, Eris Is My Homegirl.

www.facebook.com/SuicideSeed

HOLD BACK THE DAY
Hold Back The Day to trójmiejska formacja obracająca się w metalowo/hardcore’owych klimatach, założona przez dwóch braci w 2007 roku. Zespół ma na swoim koncie występy u boku takich kapel jak Schizma, My Riot, None, Drown My Day, The Analogs, Scarred By Beauty, Pampeluna. W 2011 roku HBTD miało zaszczyt otworzyć trzecią edycje Gdańsk Tattoo Konwent, którego głównymi gwiazdami były legendy amerykańskiej sceny HC – Death Before Dishonor oraz Sworn Enemy. Na początku października 2011 roku ukazał się ich debiutancki mini-album zatytułowany „Desperate Times”. Na krążku znalazło się 5 premierowych kompozycji, które w pełni reprezentują styl Hold Back The Day.

www.facebook.com/HBTDofficial

MASTURBATED FUCKEAR (Sopot)
Zespół powstał w 2007 roku, dla czystej przyjemności. Tej idei pozostają wierni wszyscy jego kolejni członkowie. Muzyka Masturbated ewoluowała od mocnego rocka do hardcore’a i new metalu, ale jej zasadniczy charakter nie uległ zmianie: dobrze komponuje się z czerpaniem z wieczorów tego, co najlepsze. Aktualny skład jest stabilny od końca 2010 roku. Od tego czasu Masturbated gra szybciej i mocniej, choć pomiędzy ścianami gitar a wokalnymi eksperymentami, odnaleźć można melodyjność inspirowaną magnetyzmem kobiecych tatuaży.

http://www.facebook.com/pages/Masturbated-Fuckear/154945344554104