Blindead 23: singiel „Towards the Dark” z debiutanckiego albumu

Blindead 23 to nowy zespół Mateusza Śmierzchalskiego, w którym kontynuuje on muzyczną drogę po zakończeniu działalności przez Blindead. Właśnie pojawił się pierwszy singiel jego nowego projektu zatytułowany „Towards the Dark”. Utwór pojawi się na debiutanckim albumie Blindead 23, który ma mieć premierę w 2023 roku.

W składzie Blindead 23 znaleźli się dawny wokalista Blindead Patryk Zwoliński, Maciej Janas (Ketha), Paweł „Pavulon” Jaroszewicz (Antigama, Obscure Sphinx), Roger Öjersson (Katatonia) oraz brazylijski muzyk i producent Vinicius Nunes, który pomagał Śmierzchalskiemu w pracach nad jego ambientową epką „Brassel Void” nagraną pod szyldem H23.

„Towards the Dark” zostało nagrane w szwedzkim studiu Gröndahl pod okiem Davida Castillo. Mastering utworu wykonał Thomas „Plec” Johansson w Panic Room Studios. Autorem teledysku jest Jakub Moth. Jako że „Towards the Dark” powstało zanim Patryk Zwoliński dołączył do zespołu, za wokal odpowiedzialny jest tutaj Roger Öjersson

Jak mówi Mateusz Śmierzchalski, „Blindead po prostu nie mogło dalej kontynuować działalności po tym co członkowie grupy przeżyli razem w latach 2014 – 2019. Płyta Niewiosna okazała się pogrzebem relacji wewnątrz zespołu. (…) Pierwotnym zamiarem był nowy zespół i nowa nazwa, ale nie mogłem pozbyć się wrażenia, że nowy materiał brzmi niczym kolejny rozdział grupy, która od samego początku była moim dzieckiem. Kiedy dołączył Patryk Zwoliński, stało się jasne, że będzie to miało wiele wspólnego z tym co nagraliśmy gdy był wokalistą. Blindead 23 to nowy zespół, ale jednocześnie naturalna kontynuacja tego, co możecie znać z poprzednich płyt.”