Cydr Lubelski Spragnieni Lata w Stoczni Gdańskiej

Po koncertach we Wrocławiu i Warszawie trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata zawita do Stoczni Gdańskiej. Na trzecim przystanku tegorocznej edycji w sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 19:00 zagrają Kasia Lins, Marcelina, Smolik//Kev Fox oraz Bitamina. Wstęp wolny.

– Nieszablonowi artyści, klimatyczne lokalizacje i orzeźwiające brzmienia – z takich składników musiała powstać wyjątkowo smaczna mieszanka o wysokiej zawartości pozytywnej energii. Kolejne koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata i tysiące ludzi bawiących się pod scenami we Wrocławiu i Warszawie pokazują, że warto serwować publiczności oryginalne brzmienia. W Gdańsku poza wyjątkowymi wykonawcami uwagę przykuwać będzie nietypowa sceneria – zapowiada Robert Walewski, współtwórca trasy i brand manager Cydru Lubelskiego.

Scena stanie na terenie Stoczni Gdańskiej, w przestrzeni mocno oddziałującej na wyobraźnię – łączącej industrialny krajobraz z nadmorskim klimatem. W tym otoczeniu zagrają artyści z rożnych muzycznych światów. Smolik//Kev Fox zaprezentują się w zupełnie nowej, bardziej energetycznej odsłonie i utworach świetnie sprawdzających się podczas koncertów plenerowych. Kasia Lins zaczaruje subtelnymi kompozycjami z alternatywną nutą. Zobaczymy też wzbogacony elektroniką pop Marceliny oraz wybuchowe połączenie hip-hopu i jazzu w wykonaniu Bitaminy.

– Każdy koncert ma swój niepowtarzalny charakter i energię, tworzącą się między artystami i publicznością. Wszyscy muzycy występujący w tegorocznej edycji trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata na swój indywidualny sposób przekazują emocje i zdobywają serca widowni. Nie dają się zamknąć w ramy jednego gatunku i szukają dla siebie nowych przestrzeni. Jeśli do czegoś nas przyzwyczaili, to przede wszystkim do ciągłych zaskoczeń. Koncert w Gdańsku z pewnością będzie kolejnym świętem oryginalnych brzmień i muzycznej różnorodności – zapowiada Tymon Tymański, dyrektor artystyczny projektu.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 19. Występom Spragnionych Lata artystów towarzyszyć będą strefy orzeźwienia, foodtrucków i fotografii. Cydrotruck, czyli mekka dla szukających orzeźwienia cieszył się ogromną popularnością we Wrocławiu i Warszawie, z kolei Instax – strefa kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej, zapewniała unikalne pamiątki z koncertu. Tym razem równie Fujifilm, partner trasy zapowiada mnóstwo niespodzianek. Będą konkursy, a wśród nagród – wejściówki do strefy VIP, płyty z autografami, możliwość zajrzenia na backstage i spotkania z gwiazdami trasy. Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami.