Daniel Cavanagh (Anathema) solo w gdańskiej Protokulturze

Jeden ze współzałożycieli brytyjskiej grupy Anathema, Daniel Cavanagh zagra koncert 18 marca 2018 r. w klubie Protokultura w Gdańsku [KONCERT ODWOŁANY]. Muzyk promować będzie swój ostatni solowy album „Monochrome”, który miał swoją premierę w październiku 2017 r. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu).

To nie pierwszy raz kiedy Daniel Cavanagh odwiedzi Trójmiasto. Oprócz kilku koncertów z Anathemą, było go można zobaczyć solowo 9 grudnia 2015 r. w Protokulturze, 26 stycznia 2013 r. wraz z Anneke van Giersbergen (The Gathering) w gdyńskim Uchu i 9 lutego 2010 r. z Leafblade w tym samym klubie.

Jak mówi Daniel Cavanagh o tym albumie: „Album jest otoczony aurą późnego wieczoru, blasku świec, zapadającego zmierzchu, gdy słońce zachodzi powoli za horyzontem, przynosząc moment przemyśleń i medytacji, którym wszyscy się czasem oddajemy. Spora część materiału z „Monochrome” mogła trafić na ostatni bądź następny album Anathemy, bo reszta zespołu oceniła te kawałki naprawdę wysoko. Na płycie jest kilka mocniejszych utworów, jak „The Exorcist” czy „The Silent Flight of the Raven Winged Hours” inspirowany twórczością Edgara Alana Poe – są to jedne z moich najlepszych kompozycji ostatniej dekady. Nie tak łatwo było zabrać je zespołowi, ale cieszę się, że tak zrobiłem. Utwory te są tak osobiste, że nie potrzebują takiej dodatkowej platformy”.