Kiev Office z nową płytą „Statek Matka”

Kiev Office zagra w piątek 24 października koncert z okazji premiery nowego albumu „Statek Matka”, który został nagrany całkowicie na setkę w analogowym stylu. Jest to czwarty album zespołu na którym w porywający sposób wracają do korzeni garażowego rocka, zarówno tego spod znaku Sub Pop jak i tego psychodelicznego poszukującego niczym legendarna krajowa formacja Zdrój Jana.

Kiev Office to grupa założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (Wok, Git). Od sześciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński – Perkusja, Joanna Kucharska – Bass).

Kiev Office ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi festiwale : Jarocin, Heineken Open’er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.

Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku dokumentującym dany moment. Na albumie „Jest Taka Opcja” penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na „Anton Globba” trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na „Zamenhofa” hołdowali radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink.

Na najnowszym, czwartym albumie grupy zatytułowanym „Statek Matka”, Kiev Office powracają do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale sprawią że poczujesz chęć twórczej destrukcji. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian to brzmiałoby to właśnie tak jak ich najnowszy album. Ponad pół godziny jazdy bez trzymanki. To nie zgrywa – w Gdyni po prostu tak jest.

Dyskografia Kiev Office:
2008 – „Legs With Eggs” EP
2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2011 – „Miłosz Cię Kocha” EP
2013 – „Zamenhofa”
2014 – „Live History of Gdynia (Live bootleg)”
2014 – „Statek Matka”

Michał Miegoń – Wokal, Gitara
Joanna Kucharska – Wokal, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja

kiev office