Lecter i wspólny teledysk z Tomkiem „Lipą” Lipnickim

Od kilku tygodni dostępny jest nowy wideoklip “Wielki Wóz” opolskiej grupy Lecter z gościnnym udziałem Tomka „Lipy” Lipnickiego (Illusion, Lipali). Drugim gościem, którego można usłyszeć w tym utworze jest Wojciech „Yankiel” Moryto, gitarzysta Acid Drinkers. Klip zapowiada nową płytę Lecter i jest początkiem dłuższej historii, która zostanie rozwinięta w kolejnych teledyskach.

“Od dawna chciałem zaprosić Tomka do wspólnego nagrania. To dla mnie jedyny na polskim rynku artysta, z którym zawsze chciałem coś stworzyć. Wcześniej mieliśmy już okazję poznać się na scenie. Cieszę się, że to zaowocowało dalszą współpracą” – mówi lider zespołu, Roman Bereźnicki. “Wspólne nagranie to dla mnie tym większy zaszczyt. Bardzo cieszę się, że Tomek docenił naszą muzykę i z wielką przyjemnością zgodził się wystąpić w nowym singlu Lectera.”

„INSIDE / OUTSIDE” to debiutancki album Lecter wydany w 2011 roku nakładem wytwórni Icaros. W ramach promocji albumu zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju, dwukrotnie dotarł także do Berlina. Muzyka tworzona przez zespół to alternatywny rock z elementami muzyki electro. Mixem oraz masteringiem płyty zarejestrowanej wcześniej w Strobo Studio zajął się Marcin Kiełbaszewski ze Studio X w Olsztynie. Inspirowany twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2, Lecter z niebywałą lekkością tworzy energetyzujące, nietuzinkowe utwory, pełne świetnych melodii i przebojowych, zapadających w pamięć refrenów.

lecter tomek lipa lipnicki