Massive Attack na Open’er Festival 2018

Brytyjska legenda trip hopu, grupa Massive Attack zagra w dni koncert podczas Open’er Festival 2018. Grupa wystąpi na terenie lotniska Gdynia Babie Doły Kosakowo w czwartek 5 lipca. Przypomnijmy, że wcześniej ogłoszono udział m.in. Gorillaz i Depeche Mode. W dniu dzisiejszym do składu festiwalu dołączyli także Fleet Foxes, David Byrne, MØ, Kaleo i Sevdaliza.

Grupa Massive Attack powstała w 1988 roku w Bristolu. Ich pierwszy album „Blue Lines” ukazał się w 1991 r., trzy lata później swoją premierę miała płyta „Protection” promowana przez singiel „Karmacoma” z udziałem Tricky’ego. Kolejne krążki w postaci „Mezzazine” (1998), z którego pochodzi ich najbardziej znany utwór „Angel” i „100th Window” (2001) trafiły na pierwsze miejsce sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Ostatni do tej pory album Massive Attack to „Heligoland” z 2010 r. Po kilku latach milczenia zespół na początku 2016 r. wydał nowy materiał w postaci epki „Ritual Spirit”. Zespół funkcjonuje obecnie jako duet, który tworzą Robert Del Naja (3D) i Grant Marshall (Daddy G).

Open’er Festival 2018 odbędzie się w dniach 4-7 lipca na terenie lotniska Gdynia Babie Doły Kosakowo. Bilety w cenie od 259 zł (jednodniowe) w sprzedaży na www.alterart.pl