Mulk ujawnia szczegóły debiutanckiej płyty „I”

Grupa Mùlk ujawniła szczegóły debiutanckiego albumu „I”, który trafi do sprzedaży w dniu 30 października 2019 r. nakładem wytwórni Mystic Production. Na płycie napisanej i zarejestrowanej podczas kilku sesji nagraniowych na Kaszubach znajdzie się w sumie osiem utworów. Za produkcję wydawnictwa odpowiadają Łukasz Kumański i Wojciech Noskowiak. Miks i mastering wykonali Adam Toczko, Jerzy Zagórski oraz Eprom.

Na płycie Mùlk „I” znajdzie się utwór „Bies” nominowany w Antyradio do konkursu „Przebój roku 2018 – Polska” oraz singiel zapowiadający album pt. „Milion”.

„Dla mnie „Milion” to numer o akceptacji siebie i nieuniknionego. O tym, że lepiej z dumą i uniesionym czołem witać śmierć, niż być jak przerażone zwierzę oddające się instynktom, ucieczce donikąd. Jeśli leci na ciebie kilometrowa fala i nie ma ucieczki możesz wyć ze strachu, albo rozłożyć ręce i przyjąć ten moment z całą jego doniosłością. Dla ciebie może to być piosenka o wszystkim innym i ja to szanuję” – mówi Piotr „Bolo” Gibner, wokalista Mùlk.

Lista utworów na płycie
1. Szaman
2. Huk
3. Trolltunga
4. Fallin’
5. Bies
6. Milion
7. Moloch
8. 99Luftballons

skład zespołu:
Piotr „Bolo” Gibner – wokal
Jakub Leonowicz – gitara, wokal
Bartosz Nosewicz – gitara
Przemysław Bartoś – gitara basowa
Łukasz Kumański – perkusja