Pneuma żegna się koncertem w Sfinksie

Po 15 latach działalności,pięciu pełnowymiarowych albumach, niemal 500 zagranych koncertach i świetnie przyjętej płycie „Apatia”, trójmiejska Pneuma postanowiła zakończyc działalność. Oto oficjalne oświadczenie zespołu:

„Wyeksploatowała się pewna formuła, ponadto mieliśmy wrażenie,że od 9 lat walimy głową w beton starając się zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy absolutnie normalnym metalowym bandem, a nie bandą nawiedzonych kaznodziejów… Apatia pokazała na co nas stać, ale nie ma sensu robić nic na siłę, chodzić na próby i jeździć na koncerty jak za karę. Coś się niestety w nas wypaliło, spotykaliśmy się od wielkiego dzwonu i na próby chodziliśmy jak do pracy patrząc nerwowo na zegarki, a to chyba nie o to chodzi… Zabrakło chemii. Wszystkim nam zależy na rozwoju, a w naszym odczuciu – kontynuacja Pneumy nie dawała takich możliwości, tak w kwestii koncertowej jak muzycznej. Po „Apatii” zadaliśmy sobie pytanie „Co dalej?” i naprawdę żaden z nas nie potrafił na nie odpowiedzieć. Dlaczego taka decyzja? Nigdy nikogo nie oszukiwaliśmy i zawsze robiliśmy tylko i wyłącznie to, co nam grało w duszy. To ZAWSZE było podstawą działalności Pneumy. Dlatego nagrywaliśmy takie płyty na jakie mieliśmy ochotę, kompletnie wbrew oczekiwaniom wszystkich dookoła i na przekór panującym trendom. Teraz część z nas zamierza zacząć nowy rozdział, pod nową banderą, z nową muzyką, bez plecaka zawierającego 15 lat wspólnego grania, bez całego balastu jaki ciągnie się za Pneumą. To fair względem nas samych i względem fanów. Dziękujemy wszystkim którzy przez 15 lat wspierali nas i pozwolili się rozwijać – organizatorom, wytwórniom, fanom. Zabawa trwa dalej, cheers!!”

Pneuma zagra zaplanowane na luty koncerty,a ten w Sopockim klubie Sfinks będzie definitywnie ostatnim w karierze zespołu.

Ostatnie koncerty Pneumy:
17.02 Grudziądz, Underworld , gościnnie Psychollywood i Self
18.02 Słupsk, Motor Rock Pub, gościnnie Psychollywood
19.02 Sopot, Sfinks 700, gościnnie Psychollywood i Ninja