Shadow Archetype pracują nad płytą

Zespół Shadow Archetype jest w trakcie nagrywania pełnowymiarowej płyty. Album będzie zawierał 12 utworów, które razem układają się w spójną całość. Wszystkie nagrania rejestrowane są w studiu Shargaroth Records należącym do Dominika „Shargaroth’a” Szumnego. Rejestrację śladów oraz wstępny miks wykonuje Dominik „Shargaroth” Szumny, natomiast miks końcowy oraz mastering wykona Mateusz Voigt. Muzyka, którą gra zespół jest komponowana przez Dominika „Shargaroth’a” Szumnego, natomiast teksty do utworów pisze Agnieszka Baranowska.

Shadow Archetype z ang. archetyp cienia – pojęcie znane z psychologii Carla Junga, oznacza skrywane w odmętach podświadomości mroczne instynkty. Wybór tej nazwy odzwierciedla uczucia tkwiące w duszach siódemki trójmiejskich muzyków tworzących ten zespół.

Projekt został powołany do życia w listopadzie 2010 roku z inicjatywy Dominika „Shargaroth’a” Szumnego (wokal, growl/scream, gitara prowadząca, kompozycja; ex-wokalista Fallen Spirit, ex-gitarzysta Ragnarok, ex-klawiszowiec Revived Cell) i Krzysztofa Drzewińskiego (perkusja; ex-Typhoon), którzy poznali się w ciemnych odmętach gdyńskiego Undergroundu. Z czasem do zespołu dołączyła Agnieszka „Istari” Baranowska (wokal), Borys „Chilo” Chyliński (gitara prowadząca), Alex „Maestro” Krysiuk (gitarzysta grajacy na basie, ex-gitarzysta Wild Rag, ex-basista Prophet, ex-gitarzysta Wishes) oraz Agnieszka „Ariene” Swarra (skrzypce). W styczniu 2012 roku do zespołu dołączył realizator dźwięku Mateusz Voigt. Zespół gra muzykę z pogranicza gotyku i metalcore’u z influencjami death metalowymi, w której słuchać połączenie wielu odrębnych gatunków metalu. Luźne podejście do ram gatunków sprawia, że pomimo dominującego stylu jakim jest gothic metalcore, można odnaleźć wpływy takich gatunków jak symphonic death metal, progresywny doom metal, melodeath i wiele innych.

W tekstach poruszane są wątki dotyczące cierpienia, sensu egzystencji, wojnach, bólu oraz śmierci. Zespół aktualnie walczy o wytwórnię oraz pracuje nad kolejnym materiałem. W internecie na portalach myspace.com, reverbnation.com oraz muzzo.pl pojawiły się wersje demo siedmiu utworów trójmiejskiej formacji.

Więcej o zespole:
www.facebook.com/shadowarchetype
www.myspace.com/shadowarchetype
www.reverbnation.com/shadowarchetype