Spitfish zapowiada debiutancki album „Penny Dreadful”

We wtorek 16 października 2018 r. swoją premierę miał utwór „Lost” z debiutanckiego albumu Spitfish zatytułowanego „Penny Dreadful”. Kolejne kawałki będą stopniowo udostępniane przez zespół.

Spitfish powstało na początku 2016 roku w Gdańsku, początkowo jako jednoosobowy projekt, udostępniając EP złożone z pięciu autorskich kompozycji. Obecna forma grupy to trzyosobowy zespół, w którego skład wchodzą Boris Karloff(alias) – gitara basowa, głos, Cyril Delevanti(alias)- gitara, i A.J.(alias) – perkusja. Muzyka Spitfish to połączenie rockowego brzmienia, punkowego zacięcia i melodii z domieszką groteski starego horroru.

Więcej o zespole pod adresem www.facebook.com/spitfishband

Oto jak zespół reklamuje swoją twórczość: „Spitfish jest mroczną fanaberią pełną symboliki, zamkniętą w ramy melodyjnego rocka. Groteska starego horroru podana jest tu w bardzo zgrabny piosenkowy sposób. Jednak nie dajcie się zwieść, gdyż jest tu coś więcej. Pomiędzy wersami rock’n’rolla czyha ukryte pod maską jeszcze jedno dodatkowe oblicze. Mimo że otoczony aurą symboliki koncept zespołu znają tylko jego członkowie, delektujcie się tym jak muzycznie zostanie on Wam podany ze sceny. Miłego odsłuchu!”