Symphonic Theater of Dreams – gdański hołd dla Dream Theater

8 marca ukazała się wyjątkowa płyta Symphonic Theater of Dreams, która jest symfonicznym hołdem dla amerykańskiej grupy Dream Theater. Twórcą projektu jest Michał Mierzejewski, młody dyrygent i kompozytor związany z gdańską Akademią Muzyczną.

Pomysł profesjonalnego zarejestrowania i wydania hołdu dla Dream Theater powstał kiedy Michał spotkał się z bardzo ciepłym odzewem ze strony fanów i perkusisty grupy Mike’a Portnoya po umieszczeniu w sieci nagranego domowym sposobem filmiku z symfoniczną aranżacją utworu zespołu. We wrześniu 2011 roku Michał wrzucił wersję demo utworu „Sacrificed Sons” nagranego przy użyciu komputera i kilku muzyków, który zrobił jeszcze większą furorę niż udostępniony rok wcześniej materiał. W listopadzie rozpoczęły się próby i przygotowania do sesji nagraniowej, która zaczęła się w styczniu 2012 roku. Nagrania podzielone na cztery sesje miały miejsce w trzech studiach pod okiem trzech realizatorów i trwały do sierpnia. Wreszcie, 8 marca 2013 roku płyta projektu Symphonic Theater of Dreams ujrzała światło dzienne nakładem firmy Rock Serwis.

Do tej pory album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno fanów Dream Theater, jak i mediów polskich i zagranicznych.

Tracklista:
1. Overture – When Dreams Come True (composition by Michał Mierzejewski)
2. Hell`s Kitchen
3. Sacrificed Sons
4. Beneath The Surface
5. The Ministry of Lost Souls
6. Losing Time/Grand FinaleMixed

Symphonic Theater of Dreams