The Moon nagrywa debiutancki album o tytule „Nów”

Grupa The Moon poinformowała, że pod koniec stycznia weszła do studia, gdzie rejestruje materiał na debiutancki album zatytułowany „Nów”. Na płytę trafi się 12-13 utworów utrzymanych w rozpoznawalnym już stylu zespołu, oscylującym wokół klasycznego rocka i jego łagodniejszych odmian. Gościnnie za instrumenty klawiszowe i elektronikę odpowiedzialny będzie Wojtek Horny (ONA, Chylińska, Kombii). „Nów” (przewrotnie) będzie miał swoją premierę podczas majowej pełni księżyca w dniu 10 maja 2017 r.

Anna Klein, wokalistka The Moon, o tekstach ilustrujących muzykę mówi tak: „Piszemy o naszej codzienności widzianej z perspektywy uczuć. Wszystko co nas spotyka, co nas otacza, co jest naszym środowiskiem, wzbudza jakieś emocje. Nawet zwykłe i z pozoru nudne wydarzenia wywołują w nas różne stany, od podniecenia i ekscytacji, po zażenowanie czy rozpacz. Czasem to samo zdarzenie potrafi spowodować śmiech, łzy czy złość. I o tym są nasze teksty. Mówią o smutku, miłości, potrzebie niezależności, tęsknocie, gniewie i dumie. Wszystko co czujesz, można ubrać w piękne słowa i to staramy się robić.”

The Moon przygotowuje się również do kręcenia teledysków promujących płytę. Już pod koniec lutego, dzięki współpracy z bydgoskim studio klip48, odbędą się zdjęcia do obrazków ilustrujących dwa utwory zespołu. Na marzec zaplanowane są natomiast zdjęcia do klipu, którego autorem będzie reżyser Yach Paszkiewicz. Pierwszy z filmów będzie dostępny krótko przed planowaną datą ukazania się albumu, następne w pewnych odstępach czasu.

Twórczość grupy porównywana jest do wczesnych dokonań Varius Manx, Hey czy Bartosiewicz, jednak równie często spotykane są opinie mówiące o inspiracjach Arctic Monkeys i współczesną falą rocka. Sami autorzy, wywodzący się z bardzo różnych, wręcz skrajnych gatunków muzycznych, swoją twórczość nazywają po prostu Moon Rock.