Three Eyes of the Void: teledysk „The Atheist”

Black metalowa grupa Three Eyes of the Void opublikowała teledysk do utworu tytułowego promującego ich debiutancki album „The Atheist”. Płyta zostanie wydana 27 października 2023 r. nakładem wytwórni Folter Records.

Według zapewnień zespołu, „debiutancki album The Atheist to ponad 40 minut atmosferycznego black metalu, który eksploruje tematy Śmierci Boga i Śmiertelności – znanej maksymy Friedricha Nietzschego. Teksty koncentrują się na ludzkim konflikcie między wiarą w Boga a oświeceniem, odrzucając koncepcję świadomego stwórcy. Kompozycje odzwierciedlają bezradność i zagubienie człowieka, który zdając sobie sprawę z nieobecności Boga, zaczyna czuć się jak kolejny artefakt entropii.”

Three Eyes of the Void było początkowo jednoosobowym projektem studyjnym ukraińskiego muzyka Dmytro Kvashina. Debiutancka EP-ka zatytułowana „The Moment of Storm” ukazała się w 2017 roku. Po wydaniu płyty Dmytro rozpoczął pierwsze próby nagrania pełnowymiarowego albumu. Niestety, porzucił pracę nad debiutem i zrezygnował z sesji nagraniowej. Niezdolność zespołu do skompletowania składu na żywo sprawiła, że Three Eyes of the Void zamilkło. Wszystko zmieniło się jednak w 2021 roku, gdy Dmytro odwiedził Polskę. W Gdańsku natknął się na Arkadiusza Niziołka i Marcina Urbana z Sacrilegium, legendy black metalowego podziemia w Polsce. W niedługim czasie do zespołu dołączył Jakub Milszewski, basista groove/thrash metalowego zespołu Perpetual. W tym składzie grupa nagrała debiutancki album „The Atheist”.

skład zespołu:
Dmytro Kvashnin (ex-Anabios, ex-Balfor) – wokal, gitara
Arek Niziolek (Sacrilegium) – perkusja
Marcin Urban (Sacrilegium) – gitara
Jakub Milszewski (Perpetual) – gitara basowa

Więcej: www.facebook.com/teovband