Tomasz „Lipa” Lipnicki: wywiad-rzeka „Jeżozwierz” i solowa płyta „Dźwięki słowa”

Tomasz „Lipa” Lipnicki (Illusion, Lipali) nie próżnował w trakcie pandemii i w najbliższym czasie szykują się dwie premiery z jego udziałem. Już 19 marca 2021 roku premierę będzie miał wywiad-rzeka o tytule „Jeżozwierz”, który przeprowadził Przemysław Łucyan. Według zapowiedzi będzie to szczera rozmowa o życiu, wzlotach i upadkach, przyjaźniach, związkach i pieniądzach, ideach i poglądach, a także wydarzeniach, które miały wpływ na twórczość muzyka. W książce cofniemy się do dzieciństwa Lipy i przyjrzymy się jego muzycznej drodze aż do teraźniejszości. „Jeżozwierz” będzie miał 516 stron i znajdzie się w nim 200 archiwalnych zdjęć. Oprócz standardowego wydania dostępny będzie też 12-godzinny audiobook oraz limitowany do 500 sztuk zestaw zawierający książkę w unikatowej białej okładce, audiobook, zakładkę i sześć kostek gitarowych z logami Illusion, Lipali i Lipy.

Z kolei 23 kwietnia 2021 roku do sprzedaży trafi pierwszy solowy album Tomasza „Lipy” Lipnickiego zatytułowany „Dźwięki słowa”.

Według zapowiedzi, na płycie niewiele będzie typowych piosenek – najważniejsze będą deklamacje i głos muzyka, a także zabawa nutami, brzmieniami i słowem. Gościnnie pojawią się partie gitary basowej, elektrycznych skrzypiec, instrumentów perkusyjnych i kobiecy wokal. Album miał się pierwotnie pojawić na 50 urodziny Lipy przypadające na 2019 rok, ale ostatecznie z powodu braku pośpiechu ukaże się dwa lata później. Na płycie „Dźwięki słowa” pojawi się jedenaście utworów:

1. Piąty wymiar
2. Pieśń na wyjście
3. Kondycja narodu
4. Ech, wojenko, wojenko
5. Nad zamglonym jeziorem
6. Śnieg
7. Ballada na umieranie
8. Kto na tak?
9. Licho
10. Kobieta i kot
11. Hurt

Książkę „Jeżozwierz” i płytę „Dźwięki słowa” można już zamawiać za pośrednictwem strony lipasolo.net.