Coco Bongo – Jacuzzi Banana

Trzech członków o wielkich jądrach postanowiło trysnąć pomysłami, w efekcie czego spłodzili płytę, która z pewnością odbije się szerokim echem… Odrzuceni przez społeczeństwo oraz płeć przeciwną Coco Bongo wypuścili debiutancką płytę „Jacuzzi Banana”.

Swoją muzykę określają mianem Debil Punk, co nie mija się z prawdą, a ich muzyczne inspiracje sięgają daleko za ocean. Nie da się ukryć, że wzorują się na amerykańskim punk rocku, ale prawda jest taka, że ich muzyka to efekt wieloletniej współpracy artystycznej z Krzysztofem K., czego wyraz dają w jednej z piosenek. Idąc tym tropem trzeba stwierdzić, że muzycznie brzmią dokładnie tak jak trzeba, jest głośno rytmicznie i wesoło.

Kiedy po raz wtóry wraz z babcią słuchałem albumu patrząc jak wesoło i zadziornie bawi się różańcem w rytm muzyki, dopiero wtedy zrozumiałem. Zrozumiałem, że źle oceniłem ich materiał. Teksty są przemyślane i głębokie, aż dziw bierze, że napisanie takiego materiału zajęło chłopakom zaledwie pięć lat. Dwanaście numerów wystarczająco zaspokaja wszystkie antyspołeczne żądze. Jestem przekonany, że kawałki zawarte na płycie Coco Bongo są swoistą biografią członków zespołu, ale i każdy odnajdzie w nich siebie, swoje problemy i rozterki…

Chciałbym w kilku dobrych zdaniach określić ich muzykę, ale obawiam się, że w dzisiejszych czasach mógłbym zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej ze strony mniejszości seksualnej. Skwituję to tak – miał być punk i jest punk. Są to goście, którzy zdecydowanie wiedzieli co robią i jak się do tego zabrać. Efekt jest szorstki i pozostawia trwały uszczerbek na psychice, co zdecydowanie jest atutem. Wątpię, że usłyszymy ich na szkolnych potańcówkach, czego mimo wszystko serdecznie im życzę. Muzyka Coco Bongo gwarantuje dobrą zabawę z ogromną dozą humoru.

coco bongo jacuzzi bananaskład:
Bushu – gitara, wokal
Rurza – gitara basowa
Pszemo – perkusja

1. Albert Hipster
2. Krafczyk
3. Skonsumowana Miłość
4. Steven Seagal
5. Janusz Imprezy
6. Sztruksy Kanarra
7. Labrador
8. Czemu Żadna Baba
9. Frania
10. Bardzo Mondra Piosenka
11. Weź Spadaj
12. Renata