Dandelion Wine, Sellisternium

data: 18 sierpnia 2013, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 15 zł

Dandelion Wine (Melbourne)

To pochodzący z Melbourne w Australii duet. Ich muzyka zawiera w sobie bogaty zestaw instrumentów tradycyjnych (m.in. cymbały, lutnia, kalimba), wspierany przez gitary i elektronikę. Jest to wypadkowa dokonań Dead Can Dance, Cocteau Twins czy Portishead. W ich utworach world music przeplata się z trip-hopem, ambient z muzyką średniowieczną, a to wszystko doprawione darkwave’owym klimatem i ciekawym śpiewem Naomi Henderson.

Mimo iż mieszkają po drugiej stronie globu wielokrotnie koncertowali w Europie, w tym pięć razy w Polsce. Gościli na popularnych festiwalach, takich jak Menuo Juodaragis, Summer Darkness, czy Wave Gotik Treffen.

Sellisternium (Bydgoszcz)
To mieszanka klimatycznego art-rocka, metalu z dużymi wpływami progresywno–gotyckimi. Zespół powstał w roku 1999 w Bydgoszczy. Grupa od tego czasu zagrała szereg koncertów w całej Polsce (m.in Polskie Radio PiK, Gotyk na Dotyk, Finland Metal Night, Kulturalia, Juwenalia).

Na swoim koncie Sellisternium posiada demo z roku 2000, „Furia” oraz pełny, anglojęzyczny album, zatytułowany „FURY”, wydany w 2008 roku przez wytwórnię płytową Renaissance Records z USA, dystrybutorem wydawnictwa jest słynny KOCH International.

Wszystkie studyjne dokonania zespołu realizowane były przez Grzegorza Kaźmierczaka (lidera grupy Variete), w legendarnym, bydgoskim studio Mózg.

Zespół ma za sobą także współpracę ze światowej sławy artystką z Niemiec – Sarą Noxx. Utwór „If You”, wykonany przez Sellisternium, znajduje się na „Best Of” wokalistki. Płyta wydana jest przez Prussia Records z Niemiec.

FB: www.facebook.com/events/656732077687828/
Last.FM: www.lastfm.pl/event/3649545+Kompresor+zaprasza:+Dandelion+Wine,+Sellisternium