IRA

data: 8 listopada 2013, godz. 22:00
miejsce: Scena (o miejscu)
adres: Al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Anegdota Gadzia o tym, jak trafił do zespołu:

Na skrzyżowaniu Malczewskiego i Kelles-Krauza, wracałem z taką drabinką, którą rodzice pożyczyli od mojej babci i Kuba mnie tam spotkał, na tym przejściu, pogadaliśmy przez chwilkę, że on mnie słyszał, jak śpiewam w swoim zespole, i że bardzo chętnie zrobił by coś ze mną…
————————–————————–————————–————————–
W 1988r. otrzymał od Wojtka Pogorzelskiego propozycję zostania nowym wokalistą Oddziału Zamkniętego. Tak się jednak nie stało.
Bowiem wtedy też były nasze początki. Wtedy jako IRA próbowaliśmy już do czegoś dojść. Spotkałem wtedy Wojtka, który powiedział: „Fajnie śpiewasz, a ja potrzebuję wokalisty, właśnie takiego z męskim głosem…” Zapytałem go o to, co teraz chce robićjako Oddział Zamknięty? Bo dla mnie ten zespół to przede wszystkim Jary i jego głos. A ja przecież mam totalnie inny wokal. On na to: „Ale teraz jest tyle shitu na rynku. Niby jesteś tam w jakimś zespole – Irak czy Iran ?” Ja mówię: Może IRA?, on: „Tak, właśnie”Już dalej z nim nie rozmawiałem…
————————–————————–————————–————————–
Kiedy jednak w 1993 roku panowie spotkali się ponownie, na wspólnym koncercie, Pogorzelski bardzo przepraszał za to, co powiedział kilka lat wcześniej.

Po wydaniu w 1996 roku płyty „Ogrody” IRA zawiesza działalność. W 1998 roku na rynek wychodzi pierwszy solowy projekt Artura – pt. „Artur Gadowski”. Następnie w roku 2000 ukazuje się krążek „G.A.D.”
————————–————————–————————–————————–
Ponownie pojawia się Wojtek Pogorzelski, który znowu poszukuje wokalisty. Gadzio zgadza się. Po pierwszej próbie stwierdza jednak, że nie pasuje do Oddziału. Zespół nagrał z Arturem piosenkę „Niepotrzebnie”, która ukazała się na płycie Oddziału Zamkniętego „Co na to ludzie” w 2001 roku.

Artur wraz z sekcją rytmiczną IRA tj. Wojtkiem Owczarkiem i Piotrkiem Sujką cały czas koncertowali. Były to jednak koncerty firmowane wyłącznie nazwiskiem Gadowskiego. W końcu u schyłku 2001r., a na dobre w roku 2002r., wraz z wydaniem płyty „Tu i teraz”, Gadowski przerywa solową karierę i wraz z chłopakami wraca na scenę jako IRA.
————————–————————–————————–——————-
http://www.youtube.com/watch?v=s5Yqg0TiXe4
http://www.youtube.com/watch?v=V6E46qaySz4

————————–————————–————————–——————-

Więcej na:

Nasza strona
www.scenaklub.pl

FB:
www.facebook.com/scenaklub

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/388596934596014/
————————–————————–————————–—————-
Bilety pierwsza pula w cenie 48zł

Bilety dostępne za pośrednictwem:

Biletomat.pl:
https://www.biletomat.pl/koncerty/ira-123/

Muno.pl:
http://www.muno.pl/imprezy/sopot/ira-koncert-scena-sopot-26229/

ticketpro.pl:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1154796-ira.html

eventim.pl
http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&fun=search&action=search&doc=search%2Fsearch&detailadoc=erdetaila&detailbdoc=evdetailb&kudoc=artist&sort_by=score&sort_direction=desc&fuzzy=yes&suchbegriff=IRA
Oraz w:

Salony Empik
Media Markt
Saturn

null