Raz Dwa Trzy

data: 22 listopada 2013, godz. 22:00
miejsce: Scena (o miejscu)
adres: Al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

|| SALA KONCERTOWA ||

KONCERT GODZ.22.00
WSTĘP OD GODZ.20,00

RAZ DWA TRZY

Skład zespołu:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas

Taki koncert nie zdarza się często. Wyjątkowy zespół w wyjątkowym miejscu! Musicie tam być!
RAZ, DWA, TRZY…

Ich utwory to klasyki, znają je wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, bez względu na wiek – są uniwersalni. Potrafią trafić w sedno i uchwycić coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język.
Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem do świata.
_________________________________________________________

Zespół istnieje od 22 lat, a od 17 w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą.

Lider lub inaczej-kierownik polityczny grupy „Raz, Dwa, Trzy”. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta.. Urodzony w Poznaniu. Zamieszkały w Toruniu. Prywatnie żonaty ojciec. Z życiorysu wynika, że prowadził życie nieustabilizowane. Z wykształcenia technik żywienia zbiorowego był min. kelnerem i garderobianym, aż w końcu na początku lat 90 postanowił tworzyć i śpiewać. Jak sam mawia: „Mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory.”
A nam się to bardzo podoba!

_____________________________________________________________

Zespół „Raz Dwa Trzy” rozpoczął działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali pierwszy koncert właśnie tam, w klubie „Zatem”. Już wtedy zdobywali liczne nagrody na Festiwalach i konkursach. Zdając sobie sprawę z trudności z jakimi krytyka, oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze, które mogły w dyskretny sposób zainteresować odbiorcę muzyką i treściami zagranymi i wyśpiewywanymi przez muzyków.
Zespól na płytach „Cztery” i „Sufit” nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Albumy zyskały sympatię szerszej publiczności.
Na zlecenie „Trójki” zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek cenionej – Agnieszki Osieckiej i wykonał je w 5. rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład przekroczył 100 tys. sztuk – płyta zyskała status „platynowej”.
Rok później ukazuje się autorski album „Trudno nie wierzyć w nic”, który ugruntowuje pozycję zespołu na rynku muzycznym. Za tę płytę „RDT” otrzymuje aż pięć Fryderyków 2003.
W marcu 2007 r. na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotowuje program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert w czasie Festiwalu powoduje, że 10 czerwca w Studio im. Agnieszki Osieckiej zespół nagrywa materiał płytowy z piosenkami Mistrza. Ponadto, redakcja ‘Przekroju’ uhonorowała grupę tytułem „Fenomen Roku 2007”.
We wrześniu 2010 grupa nagrała w Filharmonii Bałtyckiej koncert „Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia” będący ukoronowaniem 20 letniej bytności na polskiej scenie muzycznej. Krążek dostał nominację do Fryderyków 2011 w kategorii Płyta Roku w kategorii Album Roku „Piosenka Poetycka”. W roku 2012 płyta zyskała status platynowy.

https://www.youtube.com/watch?v=JVFlifDxV80
https://www.youtube.com/watch?v=UiNPzGF7aew
————————–————-

|| SALA KLUBOWA||

AFTER PARTY / HOUSE JUNIOR

http://www.scenaklub.pl/galeria/#prettyPhoto[panoramy]/1/

————————–————————–————————–——————
————————–————————–————————–—————–
————————–————————–————————–———————-
WSTĘP OD GODZ. 20.00
KONCERT GODZ.22.00
Bilety pierwsza pula w cenie 48 zł

Bilety dostępne :

RESTAURACJA SMAK MORZA SOPOT

www.smakmorza.pl

https://www.biletomat.pl/koncerty/raz-dwa-trzy-120/

eventim.pl
http://www.eventim.pl/bilety-raz-dwa-trzy-sopot.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=893277%243260132&jumpIn=yTix&kuid=467570&from=erdetaila

Oraz w stałych punktach :

Salony Empik

Media Markt

Saturn