Lahka Muza, Bisclaveret

data: 9 maja 2014, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 20 zł

Dwa kraje, dwa zespoły, dwa różne gatunki muzyczne. Składy ze Słowacji i Polski pokażą, co to znaczy grać inaczej niż wszyscy. Na koncert zaprasza Kompresor. W piątek 9 maja o godzinie 20 w klubie Wydział Remontowy przy ulicy Doki 1 odbędzie się koncert zespołu Ľahká Múza oraz premiera nowego albumu gdańskiego Bisclaveret.

Lahka Muza & projekt Hieros Gamos
Ľahká Múza to grupa powstała w 1984 roku w byłej Czechosłowacji. Ich inspiracje ulegały wielokrotnym zmianom co odbiło się na ich muzyce. Ta różnorodność wpływów pozwoliła artystom wypracować unikatowe brzmienie, niespotykane dotąd w Europie Środkowowschodniej. Zespół niejednokrotnie odwiedzał Polskę. Gościł zarówno na festiwalach jak i na koncertach klubowych. W maju zespół obchodzi swoje 30-lecie. Polska publiczność będzie miała okazję posłuchać utworów z najnowszego albumu zatytułowanego „To Be Your Mirror”.

Bisclaveret
Zespół Bisclaveret jest rodzimym reprezentantem sceny ambientowej. Projekt powstały w 2000 roku w Gdańsku. Duet Radosław Murawski i Maciej Mehring od początku podąża własną drogą. Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Występ związany będzie z premierą nowego albumu zatytułowanego „Theu Anagnosis”. Czego możemy się po nim spodziewać? Przyjdźcie i sprawdźcie sami!

Organizatorem imprezy jest Kompresor, fundacja zajmująca się wspieraniem i promocją alternatywnych i niezależnych artystów. Więcej informacji na stronie internetowej kompresor.art.pl lub na profilu w serwisie Facebook facebook.com/kompresorpl.