PMGuitar Gig III

data: 18 czerwca 2014, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

wstęp: 10 zł

PMGuitar GIG to jedna z propozycji Centrum Gitarowego P.M.Guitar. Koncerty z cyklu PMGUITAR GIG mają na celu przybliżenie postaci muzyków i zespołów poruszających się w rozmaitych stylach muzycznych a także ukazywać wszechstronność instrumentu jakim jest gitara.

W III edycji będziemy mogli usłyszeć:

CISZA NOCNA – zespół założony został pod koniec 2011 roku przez 5 kumpli z jednego podwórka z Gdyni. Grają muzykę z pogranicza postpunku, zimnej fali i cięższego rocka z polskimi tekstami. Aktywni na scenie trójmiejskiej od 2012 roku. W lutym roku 2013 wygrali IV Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych „Musical Youth”. Dzięki tej wygranej zdobyli szanse na nagranie swojej pierwszej epki w studiu Radia Gdańsk.
W tym samym roku wystąpili m.i.n. w audycji „Młoda Polska Muzyka” w Radiu Gdańsk oraz na festiwalu „Metropolia jest Okey”.

MALOWANY PTAK – solowy projekt multiinstrumentalisty Rafała Żywickiego (śpiew, piano, gitara, harmonijka, kazoo, flet) na którego repertuar składają się utwory muzyki rozrywkowej, jazzu i bluesa.

Rafał, jako pierwszy Polak wystąpił na legendarnym DOBROFEST w Trnawie na Słowacji. Ponadto jest laureatem wielu festiwali wraz z Jędrzejem Kubiakiem. Obecnie Rafał skupia się na jazzie i muzyce fortepianowej tj. Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Adam Makowicz i Fryderyk Chopin.

IND – zaprezentuje muzykę rockową z elementami progresji pełną pasji, tajemniczości, delikatności i zarazem mocy przyprawioną etnicznymi frazami. Niebanalne teksty, melodyjne refreny, zmiany rytmu i tempa, gitarowe kawalkady, przestrzenne sola w połączeniu z żeńskim wokalem dają słuchaczowi możliwość zanurzenia się w bezkresną muzyczną podróż.

Skład zespołu: Alina Lewandowska (vocal), Michał Paliwoda (gitara), Patryk Mroczek (gitara) Sebastian Chilewski (perkusja), Konrad Kuza (bas).

W roku 2008 ukazał się krążek EP „Przyjdź” a ebiutancki album zespołu „In Nomie Dei” ukazał się w 2011.

Zespół jest laureatem festiwalu Song Of Songs w 2008 r.

Wystąpią także wyróżnione osoby, uczestnicy tegorocznych kursów gitarowych organizowanych przez CG P.M.Guitar oraz zaproszeni goście specjalni – artyści związani z CG PMGuitar.

Podczas koncertu zostaną wręczone: dyplomy dla wszystkich uczestników kursu gitarowego oraz nagrody dla najlepszych gitarzystów tychże kursów.

Imprezę sponsoruje: P.M.Guitar – edukacyjne Centrum Gitarowe, sklep muzyczny DrumStore & Basementstore

Patronat medialny: trójmiasto.pl, Profesjonalny Magazyn Muzyków TopGuitar, rock3miasto.pl a także Gdynia Moje Miasto oraz Rzetelna Firma

Organizator: Centrum Gitarowe P.M.Guitar

null