Zgrani z Ukrainą

data: 27 czerwca 2014, godz. 18:00
miejsce: Centrum Stocznia Gdańska (o miejscu)
adres: ul. Wałowa 27a, Gdańsk

wstęp wolny

Zagrają:
Chassis
Marshrutka na Mars
Majestic
TaRUTA
Gooral

„Zgrani z Ukrainą” to święto polsko-ukraińskiej solidarności. Przy pomocy gitar, śpiewu i wspólnej zabawy przypomnimy też, że ukraińska walka o lepsze jutro wciąż trwa!

„Zgrani z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie kulturalne organizowane przez portal kulturalno-biznesowy EastWest (www.eastwestinfo.eu) i pod mecenatem Obolon Polska w Centrum Stocznia Gdańska. Już 27 czerwca 2014 r. znakomite ukraińskie i polskie zespoły zagrają dla Was w tym historycznym miejscu, by na nowy poziom przenieść atmosferę polsko-ukraińskiej solidarności ostatnich miesięcy.

Czerwiec 2014 roku to czas, gdy Polska świętuje 25-lecie demokratycznych przemian. Świętując swój sukces solidaryzujemy się z Ukrainą, która od kilku miesięcy walczy o swoje lepsze jutro w zjednoczonej Europie. Zaangażowanie polskich wolontariuszy w pomoc dla protestujących na Majdanie, aktywność naszych mediów, jedność polityków i solidarność społeczna były zjawiskami niecodziennymi. Bez wątpienia docenili to Ukraińcy, co widać w ich ogromnej sympatii dla Polski i Polaków.

„Zgrani z Ukrainą” to święto polsko-ukraińskiej solidarności. Przy pomocy gitar, śpiewu i wspólnej zabawy przypomnimy też, że ukraińska walka o lepsze jutro wciąż trwa!

Koncert otworzy zespół Chassis – znana trójmiejska kapela metalowa. Pozytywnym brzmieniem w języku ukraińskim zarazi Was Marshrutka na Mars, a za chwilę znajdziecie się w kolorowej krainie reggae dzięki zespołowi Majestic. TaRUTA – goście z Kijowa – to aż dziesięcioosobowy zespół żywiołowo łączący ukraiński folk z rockowym brzmieniem! Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Gooral’a – człowieka, który jak nikt łączy ludowe melodie ze współczesną elektroniką.

„Zgrani z Ukrainą” to nie tylko wydarzenie muzyczne. W Centrum Stocznia Gdańska będziemy mogli zobaczyć prace ukraińskiego fotografa światowej sławy – Antona Solomoukhy – a także wystawę plakatów „My Dan” autorstwa studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na scenie zaprezentujemy multimedialne prace ukraińskich grafików i plastyków, w tym m.in. Mariny Dykukhy.