SLTEOTW, Signal From Europa, Limbs

data: 5 września 2014, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Sounds like the end of the world to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu „It All Starts Here” zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.

Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album „Stages of Delusion” w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.

Prapremiera płyty odbyła się 16 kwietnia 2014 w Poznaniu w klubie Eskulap na wspólnym koncercie z grupą God is An Astronaut. Premiera płyty miała miejsce 6 maja 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=c_QS7z_sGWg

Signal from Europa
Post-rockowa młoda kapela z trójmiasta powstała latem 2013 r. Od tamtej pory może pochwalić się takimi osiągnięciami jak wygranie nagrody Radia Gdańsk na przeglądzie młodych kapel Musical Youth, występ na Fląder Festiwal, oraz dzielenie sceny z takimi zespołami jak sleepmakeswaves i sounds like the end of the world. Aktualnie regularnie koncertuje, nabiera doświadczenia i tworzy materiał aby móc nagrać pierwszą płytę.

Limbs to nowy trójmiejski zespół poruszający się w szeroko pojętych klimatach Post-Rock. Zespół to ewolucja kilku wcześniejszych składów, z których powstała ostateczna formacja. Gitara, bass, perkusja oraz dodatki m.in. sampli i fortepianów. Takie właśnie instrumenty można usłyszeć w oryginalnych kompozycjach, które również będą obecne na przyszłym wydaniu mini-albumu EP.

null