Thermit, Deathinition, Last Vein, Madhouse + After Rock & Metal

data: 13 września 2014, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 10 zł

Po ponad 1,5 roku przerwy do Gdańska wraca THERMIT! Od tamtej pory poznańska ekipa zagrała wiele koncertów w różnych częściach kraju i za granicą. Zespół wydał również EPkę pt. „Encephalopathy”, która zebrała wiele pochlebnych recenzji. Razem z nimi wystąpi bydgoski DEATHINITION, który niedawno wydał równie bardzo dobrze przyjęty minialbum „Art of Manipulation”. Gospodarzem koncertu będzie coraz prężniej działający gdański zespół progmetalowy – LAST VEIN, który w ostatnim czasie dzielił scenę m.in. z takimi zespołami jak Spirit czy Kat & Roman Kostrzewski. Koncert otworzy lokalny heavymetalowy MADHOUSE.

THERMIT – heavy/thrash metal
Powstał oficjalnie w 2009 roku. W pierwszej formie ThermiT występował jako zespół wykonujący instrumentalny thrash metal. Dopiero w 2011 do zespołu dołączył Trzeszczol, jak się później okazało â jeden z najlepszych wokalistów gatunku heavy/thrash metalowego w Polsce. Po nagraniu pierwszego demo pt. DEMO’n’BEER ThermiTzwyciężył na kilku Festiwalach w Polsce zgarniając wielokrotnie główne nagrody, nagrody dla najlepszych instrumentalistów i nagrody dla najlepszego wokalisty. Potwierdziło to bardzo mocną stronę zespołu ThermiT jaką jest niestandardowa budowa i kompozycja utworów, która wynika z instrumentalnych początków bandu. Rok 2013 okazał się rokiem przełomowym. Miejsce basisty zajął Fabian, którego styl gry ugruntował brzmienie zespołu co potwierdza EP pt. „Encephalopathy”, która wydana została w październiku 2013.

Skład zespołu:
Tomasz Trzeszczyński – wokal
Jendras Jarmuszkiewicz – gitara
Jacek Piotrowski – gitara
Fabian Urbaniak – bas
Błażej Przydanek – perkusja

DEATHINITION – thrash metal
Powstał wraz z nadzieją na odrodzenie bydgoskiej sceny metalowej w 2008 roku, kiedy to założyciel – śpiewający gitarzysta Igor postanowił ucieleśnić swoją wizję thrashowego zespołu, którą pielęgnował od kilku lat. Kapela zadebiutowała na scenie na początku 2009 jako trio, a od połowy 2010 zespół składał się wreszcie z pięciu zdeterminowanych, metalowych muzyków. Grupa koncertowała m.in. z Bonded By Blood, Fueled By Fire, Violator, Andralls, Suicidal Angels, Majster Kat, Hell:on , Fragile Art Death Angel , Hirax, Helstar, Vicious Rumors oraz z legendą polskiej sceny – zespołem KAT & Roman Kostrzewski. Niedawno ukazało się najnowsze wydawnictwo bydgoskiej ekipy – EPka „Art of Manipulation”. Obecnie zespół pracuję na debiutancką płytą i aktywnie koncertuje.

Skład zespołu:
Adam Langowski – wokal
Igor Kościelniak – gitara/wokal
Maciej Piszczek – gitara/wokal
Miłosz Wardański – bas
Witek Kozak – perkusja

LAST VEIN – progressive metal
To gdański zespół progresywno metalowy. Powstał w 2012 roku, łącząc grupę „Eternals” (Łukasz Styś ex. Repulsor – gitara i growl, Paweł Puzio – bas, Olek Rogiński – gitara) z wcześniej powstałym projektem „Last Vein” (Michał Przybylski – gitara i wokal, Olek Rogiński – gitara). Zespół zaczął koncertować w maju 2012 roku po dołączeniu perkusisty Witka Kozaka. Skład grupy zmienił się w marcu 2013 roku – Mikołaj Spłocharski (ex. Inner Strife) został nowym basistą. Zespół ma w swoim dorobku demo dostępne na stroniehttp://bit.ly/18zg50I , zawierające trzy utwory. Grupa zagrała ponad 20 koncertów, dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami Tenebris, IRA, Spirit czy KAT & Roman Kostrzewski.

Skład zespołu:
Michał Przybylski – wokal
Łukasz Styś – gitara/wokal
Olek Rogiński – gitara/wokal
Mikołaj „Kędzior” Spłocharski – bas
Witek Kozak – perkusja

MADHOUSE – hard rock/heavy metal
Po wielu zmianach personalnych i różnych przeciwnościach, zespół stawia powoli pierwsze poważne kroki na scenie w nowym składzie i z niemal zupełnie nowym repertuarem! Oscylując pomiędzy różnymi odmianami muzyki metalowej, kawałki Madhouse to przede wszystkim szybkie, mocne, ale i melodyjne riffy, których energia, wspomagana odpowiednią głośnością wzmacniaczy, zdolna jest wywalić szyby i skruszyć sufity…dosłownie! By zapewnić odpowiednią dawkę zniszczenia, zespół już grzeje lampy…będzie się działo!

Skład zespołu:
Michał „Jur” Jur – gitara
Bartosz „Kenny” Bellwon – gitara
Marcin „Pirat” Mazur – bas
Szymon „Szum” Bosak – perkusja
Jakub „Banan” Grzegorczyk – wokal

Po koncercie zapraszamy na After Party ROCK & METAL
Gra: JACA

null