Machinae Supremacy, Degreed

data: 8 października 2014, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety w cenach 30 / 40PLN dostępne w przedsprzedaży (http://machinaesupremacy-gdansk.evenea.pl/). Na miejscu 50 PLN.

Ta unikalna na metalowej scenie kapela jest doskonale znana nie tylko fanom ostrego grania, ale też wszystkim miłośnikom gier komputerowych. W niespotykany sposób łączy gitarowe popisy z melodiami, w których odnajdzie się każde dziecko technologicznej rewolucji przełomu wieków. Wpływowy magazyn Metal Hammer nie boi się określać ich „jednym z najbardziej interesujących zespołów naszych czasów”.

Rewolucyjne podejścia Machinae Supremacy do tworzenia muzyki uwidacznia się nie tylko na ich koncertach i nagraniach. Czuć je również doskonale w codziennej działalności artystów. Nie boją się oni wykorzystywania zdobyczy nowoczesnej technologii, szukania alternatywnych metod dystrybucji i fundowania swojej działalności. Są swoistymi zwiastunami nowej rzeczywistości, w której to prawdziwi fani, a nie wielkie wytwórnie, decydują o popularności poszczególnych zespołów. Najlepszym dowodem na to jest właśnie trasa koncertowa, w ramach której odbędzie się gdański koncert – stała się ona możliwa dzięki środkom, zebranym bezpośrednio od miłośników zespołu.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów grupa Night by Night, która miała występować przed Machinae Supremacy podczas trasy koncertowej nie przyjedzie do Polski. Chcielibyśmy serdecznie przeprosić wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ich przyjazdu. W zastępstwie scenę z Machinae Supremacy będą dzielić ich rodacy, grupa Degreed.

Pochodząca ze Sztokholmu grupa została założona w 2005 roku przez finalistę szwedzkiej edycji Idola, Robina Ericssona. Jak dotąd zespół wydał dwa krążki. Pierwszy zatytułowany Life, Love, Loss ukazał się w 2009 roku. Drugi, We don’t belong w roku 2013. Oba spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem szwedzkiej publiczności i krytyków.