Lao Che, Llama

data: 21 listopada 2014, godz. 20:00
miejsce: Scena (o miejscu)
adres: Al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

WSTĘP GODZ. 20:00
SUPPORT GODZ. 20:30 www.facebook.com/llamaband
KONCERT GODZ. 22:00

Zespól Lao Che w październiku 2012 wydał swoją piątka płytę, a każda wcześniejsza zdobywała ogromne uznanie u fanów i krytyków muzycznych.

Lao Che to coś więcej niz tylko świetna i niepowtarzalna muzyka która łączy w sobie naleciałości rożnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, funku czy hip hopu.
To również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, którego teksty znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

Za sprawą płyty „Powstanie Warszawskie” zespół został nagrodzony min. przez Gazetę Wyborczą jako Wydarzenie Muzyczne nr 1 w muzyce z 2005 roku, słuchacze radiowej „Trójki” uznali „Powstanie…” Albumem roku,

We wrześniu 2008 roku za płytę „Gospel” zespół otrzymał od radiowej Trójki nagrodę „Mateusza 2008” uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce.

W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego –

„Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej”. W sierpniu 2010 zespól otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.

We wrześniu 2010 teledysk do utworu ‘Życie jest jak Tramwaj” zdobył nagrodę za najlepszą animacje na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

W roku 2011 zespól odbył wspólną trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa, która okazała się ogromnym sukcesem. W 7 koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy publiczności. Ponadto zespól Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej „Męskie Granie”, wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerka, Leszkiem Możdżerem i innymi Artystami.

W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

|| SALA KLUBOWA||
AFTER PARTY / DJ STAGE

BILETY:
CENA- 39zł
W DNIU KONCERTU 50 zł

VIP/Antresola – 55 zł http://www.scenaklub.pl/vip/
Bilet Vip zapewnia lożę oraz widok z balkonu.

DOSTĘPNE:
KLUB SCENA www.scenaklub.pl
RESTAURACJA SMAK MORZA www.smakmorza.pl
EMPIK i eBilet

Przed koncertem o godz. 20:00 zapraszamy na JAZZ JAM SESSION do restauracji Smak Morza WSTĘP WOLNY