Zacier, Plebania, Coco Bongo + After Party

data: 22 listopada 2014, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

Zapowiada się wielka uczta: 3 potrawy, trzy style, trzy energie + deser! Na przystawkę rock’n’rolle doprawione szczyptą punka z aromatyczną chmurką rocka i alternatywy! Następnie gorący talerz indiańskiego punk-reggae! No i wreszcie garniec spowity oparem absurdu, trafnie kontestujący rzeczywistość, bo jakże to może być, że „poszedłem do Turka na kebab, (…) lecz niestety zabrakło baraniny”?!

ZACIER – Warszawa (punk-rock-folk-electronic)
Stało się. ZACIER* wylewa się na świat z ogromnego garnka stojącego na głowie konia, stojącego na głowie słonia i spływa im po skroniach. One strzygą uszami, ale ostrzyżenie pozostaje zlekceważone. Dlatego zwalniają zwierzęta. Złożono nawet ofiarę z pawiana na cześć infantki. Absurd, patos i niepotrzebna śmierć. Zostaną po nas, jak zwykle, tylko puste kosze. Świszcze w nich zachodni wiatr z zapachem peweksu.”

*ZACIER (Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących) – nielegalna organizacja zawiązana ok. roku 1985 przez Mirosława Jędrasa. Przynależności do niej, oprócz samego założyciela, nikt nie potwierdził, jednak przybliżone szacunki stawiają ją w rzędzie najbardziej liczebnych ugrupowań nieformalnych. Do Z. należeli prawdopodobnie Ą., Ę. i in. Zobacz także: nacier, obcier, pocier, wycier itp.

Wariacka załoga z Warszawy, związana silnymi więzami z czołówką polskiej Sceny Żenującej i Myślącej, w tym z TPN 25 i El Dupą, często koncertująca wspólnie z Kabanosem, ale też w charakterze gości Kultu. Tegoroczną trasę promującą płytę „Skazany na Garnek” grają wspólnie z m.in. Kultem, Kabanosem i grupą Le Moor.

PLEBANIA – Hel (indian punk-reggae)
Pięć albumów, kilkanaście lat walki z wszelkimi objawami nietolerancji, kilkaset zagranych koncertów i megatony wygenerowanej energii to dotychczasowy dorobek Plebanii. Do twórczości zespołu przylgnęło jakiś czas temu określenie „punk reggae indian music” i z tej formułki członkowie Plebanii, pytani o uprawianą przez siebie dziedzinę, chętnie korzystają.

Plebania czuje się równie dobrze na koncertach zdominowanych zarówno przez punkową publiczność, jak i tę skłaniającą się raczej ku reggae, czy muzyce folkowej uważając, że żadna naszywka nie pokaże tego, co nosi się w sercu…

COCO BONGO – Trójmiasto (rock’n’roll, rockabilly)
Zespół Coco Bongo powstał przypadkiem z 3 ludzi którzy po prostu chcieli robić muzykę. Nie ma specjalnych wzorców dla muzyki jaką grają. Jednakże, gdzieś tam delikatnie wzorują się na starych rockandrollowych brzmieniach z lat 60 zmieszanych z współczesną muzyką rockową, alternatywną i lekką domieszką punka.Za ciemnymi okularami ukrywają się ludzie chcący zapełnić lekko zadymioną spelunkę i dać wejść w lekki trans swoim słuchaczom.

Po koncercie zapraszamy na After Party Rock’N’Roll-Punk-Rock.
Gra: JACA
DJ, organizator, animator muzyczny. (nieślubne dziecko Janis Joplin i Jim’a Morrisona ;)
Od 2009r. organizuje/gra rockowe imprezy: ROCK NIGHT, ROCK’S NOT DEAD, FLOWER POWER NIGHT.
W swoich setach zawsze wierny starym mistrzom, a jednocześnie pamięta i promuje krajowa scenę.

http://trojmiasto.tv/Klub-METRO-Nocne-zycie-Trojmiasta-8437.html

Piwo od 4 zł !
Wstęp 12 zł (też „!”)