State Urge

data: 1 lutego 2015, godz. 19:00
miejsce: Atlantic (o miejscu)
adres: ul. 3 Maja 28, Gdynia

Bilety w cenie 20 pln w przedsprzedaży / 25 pln w dniu koncertu

1 lutego odbędzie się koncertowa premiera najnowszej płyty zespołu State Urge – „Confrontation”!

Będzie to spektakl, który z powodzeniem można nazwać wizualno-muzycznym. Projekcje, specjalnie przygotowane oświetlenie oraz – oczywiście – muzyka stworzą razem atmosferę, którą próżno szukać na zwykłych koncertach zespołów rockowych.

Gdyński zespół State Urge istnieje na scenie muzycznej od pięciu lat. To wystarczyło na wydanie dwóch albumów długogrających, dwóch EPek i tyleż samo singli. Zdobywając pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą, dwukrotnie wygrywając trójmiejską FAMĘ, grając prawie setkę koncertów (w tym trzykrotnie na żywo na antenie Radia Gdańsk), goszcząc w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia (m. in. w audycji Piotra Kaczkowskiego) i innych rozgłośni radiowych – udało im się solidnie namieszać w światku muzycznym. Ich debiutancki album został m.in. uhonorowany nagrodą za najlepszy polski album muzyki progresywnej 2013 roku. Swoją muzykę określają jako „white rock”, co w istocie jest interesującym połączeniem rocka progresywnego, art rocka i luźniejszych form muzyki alternatywnej. Co ważne, ich twórczość może zasmakować każdemu, kto odznacza się choćby niewielką wrażliwością muzyczną, bowiem mimo ambitnych aranżacji jest to muzyka uniwersalna, a przede wszystkim głęboko szczera. Warto wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów, które dzięki konsekwentnemu wizerunkowi scenicznemu i zainteresowaniem zespołu technikami scenicznymi, wciągają słuchaczy w niezwykłą przestrzeń malowaną dźwiękiem, obrazem i światłem.

„Confrontation” – bo taki tytuł nosi drugie, długogrające wydawnictwo zespołu State Urge – to album koncepcyjny mówiący o trudzie podejmowania ważnych, życiowych decyzji. To historia człowieka, który zmaga się z samym sobą próbując rozwikłać wewnętrzne dylematy, co jednak nieuchronnie prowadzi do otwartej konfrontacji zarówno z otoczeniem, jaki i ze swoją osobowością. Czy uda mu się odnaleźć równowagę między oczekiwaniami a rzeczywistością, czy podda się pokusie ucieczki przed odpowiedzialnością? W końcu z każdej, nawet przegranej, walki można powstać jeszcze silniejszym.

Płyta pod patronatem Radia Gdańsk, zrealizowana przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.