Vierna, Funkolektyw, Nobility Stalk

data: 6 lutego 2015, godz. 19:00
miejsce: Underground Sopot (o miejscu)
adres: ul. Monte Cassino 60, Sopot

wstęp: 10 zł

VIERNA (trójmiasto)

Gdański zespół rockowy założony w 2006 roku przez Wojciecha Buczyńskiego.

Wiosną 2008 roku, utwór „Nie ma nas” zajmuje drugie miejsce na liście przebojów Radia Gdańsk w edycji „Przebojem na antenę”.

Jesienią 2008 roku, nagrywamy pierwszy teledysk do utworu „W krzywym zwierciadle”.

W roku 2008 i 2009, kapela występuje dwukrotnie na głównej scenie WOŚP-u w Gdańsku na Długim Targu, wzbudzając gromkie brawa publiczności i uznanie organizatorów.

Koncerty w trójmiejskich klubach muzycznych powiększają grono fanów zespołu Vierna.

Wiosną 2009 roku, zespół stara się o nominację na koncert Top Trendy w Sopocie. Utwór „Nie ma nas” od października 2009 króluje na liście przebojów rozgłośni Radia Kaszebe. W ostateczności utrzymuje się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu.

Pod koniec roku 2009, powstaje utwór „Kopalnia” – jest on poświęcony tragicznym wydarzeniom w Kopalni „Wujek”. Od początku roku 2010, trafia na czołowe miejsca w liście przebojów Radia Kaszebe, w ostateczności plasując się na pierwszym miejscu.

Zespół nabiera rozpędu i od marca 2010 roku, rozpoczyna trasę promującą materiał do pierwszej płyty. W roku 2010, zespół skupia się na wydaniu debiutanckiej płyty – „TANGO ŻYCIA”.

Od jesieni 2010 roku, zespół Vierna współpracował z Arletą Rusiecką. Z jej udziałem został nagrany utwór „Kolejny dzień”, a następnie teledysk do tej piosenki.

Na początku roku 2012, do zespołu powraca Marta Burzyńska – obecnie Drozdowska.

Zespół zaczyna koncertować. 17 czerwca 2012 roku, zespół zdobywa wyróżnienie na Festiwalu Muzyki Rockowej w Nidzicy – Zmrok Nidzica.

W grudniu 2013 roku dochodzi do składu nowy basista Tomek „Longer” Kamiński, a w marcu 2014 roku, zespół rozpoczyna współpracę z nowym gitarzystą Zbyszkiem Urbańskim i nową wokalistką – Marion Jamickson, ex wokalistką zespołu Empire i półfinalistką 3 edycji programu Must Be The Music.
Aktualnie pracujemy nad nowym materiałem.

Nobility Stalk (Gdańsk)

Zespół, któremu przyświeca motto, że nie można zamykać się na muzykę. Chłopaki grają szeroko pojęty rapcore, łącząc liryczne wersy z mocną dynamiczną gitarą.

Zespół gra w składzie:
Tomasz Bakalarz – gitara prowadząca,
Łukasz Rokicki – gitara rytmiczna,
Michał Sokołowski – bas,
Kamil Kołodziejek – perkusja,
Michał Dąbrowski – wokal.

W takiej postaci kapela istnieje od ponad roku. Przygotujcie sie na ciekawą syntezę rapu, doprawionego pełnymi energii solówkami!

Funkolektyw (Gdynia)

Formowanie kolektywu to rok 2012, ciężkie czasy, potrzeba proletariatu do budowy lepszej rzeczywistości.

Dzięki sprawnej akcji przeprowadzonej przez Maćka (klawisze) i Łukasza (bas) zapoczątkowano pierwsze próby. Początki były ciężkie, ale syberyjski klimat poprzedniej próbowni oraz problemy z dostawami prądu nie złamały ducha kolektywu i tak oto pomimo trudności dziś kontynuujemy rozpoczęte dzieło w zielonej sali gościnnego klubu Osiedlowego Apteka w Gdyni.

Fenomen Funkolektywu opiera się na założeniu, iż jest to formacja, gdzie każdy mógłby znaleźć swoją sferę działań i harmonijnie wpisywać się w jednolitą całość. Tak wygląda teoria, w praktyce jest podobnie….

Dopóki każdy członek zespołu nie będzie wykonywać jakiejś maleńkiej, ale konkretnej części pracy, dopóty on nie będzie czuć się w pełni połączony z kolektywem i jego tworzeniem, a zatem Karol jest gitarzystą, naszym „dyrektorem ds. artystycznych”, Łukasz wspiera nas na basie, Maciek dodaje fajne brzmienia na klawiszach, Andrzej szaleje na bębnach i bez nich, Tomek wzbogaca nas brzmieniowo poprzez ciekawe saksofonowe zagrywki, a Asia wnosi teksty i wokal.

Twory Funkolektywu to funk-rockowe, pozytywne wibracje, wzbogacone o elementy z pogranicza takich gatunków jak jazz, soul czy blues. Razem możemy wiele!