Mechanism, Eleanor Gray

data: 13 lutego 2015, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 15 zł

Mamy olbrzymią przyjemność zaprosić Was na koncert zorganizowany z okazji premiery debiutanckiej płyty zespołu MECHANISM. Jako gość specjalny zaproszenie przyjął zespół Eleanor Gray z Poznania. Podczas koncertu płyta Mechanism „Between The Words” do kupienia w specjalnej na ten wieczór cenie 20 zł.

Mechanism jest zespołem wykonującym muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Ich twórczość jest połączeniem ciężkich riffów gitarowych, przestrzennych klawiszy oraz melodyjnych wokali. Zadebiutowali w sierpniu 2010 roku na III edycji ProgRock Festival, gdzie zdobyli główną nagrodę. Zagrali łącznie kilkadziesiąt koncertów czy festiwali, m.in. EnMusic Festival (Nagroda Główna), MayDay Rock Festival (Nagroda Prezydenta Miasta), Battle of the Bands na Famie czy OpenAir Rock Festival. Występowali przed takimi artystami jak TSA, Coma czy Lipali. 13 lutego ukaże się ich debiutancka płyta „Between The Words”. Album został nagrany w Velur Studios w Gdańsku, mastering wykonał Steve Corrao w Sage Audio Records w Nashville, natomiast oprawą graficzną zajął się Mariusz „Kobaru” Kowal.

Skład zespołu :
Rafał Stefanowski – wokal
Michał Cywiński – gitara
Kamil Chmielowiec – klawisze
Artur Olkowicz – bas
Adrian Łukaszewski – perkusja

Eleanor Gray jest z Poznania i gra melodyjnego rocka z różnymi domieszkami. Na swoim koncie ma ponad 150 koncertów w całym kraju. Mieli trasy z takimi zespołami jak Happysad czy My Riot. Sceny dzielili również z I Am Giant, Acid Drinkers, Luxtorpedą, Pawłem Małaszyńskim, Jelonkiem, Muchami, Turbo, Koniec Świata i innymi. Grali w takich lokalach jak: Arena (Poznań), Stodoła (Warszawa), Eskulap (Poznań), DK Słowianin (Szczecin), Dekompresja (Łódź), Eter (Wrocław), Rampa (Goleniów) i wielu, wielu innych mniejszych lub większych fantastycznych miejscach. Właśnie nagrali płytę w studiu Custom 34, która ma pojawić się w pierwszym kwartale 2015 roku.

Skład zespołu:
Alan Garstecki – wokal
Jacek Idźkowski- gitara
Marcin Łatko – bas
Jarek Majer – gitara
Daniel Maliszewski – perkusja